X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Dworczyk o marszu państwowym 11 listopada: ktoś musiał podjąć odpowiedzialną decyzję

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 07:56
- Nikt nie kwestionuje zasług środowiska, które Marsz Niepodległości, jako ten patriotyczny wyraz świętowania 11 listopada stworzyło i przygotowało, ale w ramach tego narastającego napięcia, ktoś musiał podjąć odpowiedzialną, wyważoną i roztropną decyzję - mówił na antenie radiowej Jedynki Michał Dworczyk, szef Kancelarii premiera. 
Audio
  • Michał Dworczyk podkreślił, że marsz państwowy jest otwarty dla wszystkich (Sygnały dnia/Jedynka)

Ustępująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji Marszu Niepodległości, który od 9 lat organizują w Warszawie 11 listopada środowiska narodowe. Po tej decyzji prezydent Andrzej Duda zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego na konsultacje. W środę wieczorem ogłosił, że organizuje własny, państwowy "Biało-czerwony Marsz 100 lecia Odzyskania Niepodległości".

Szef Kancelarii Premiera stwierdził, że negatywne emocje wokół Święta Niepodległosci generują określone środowiska. - W ostatnich dniach narastało napięcie, było dużo negatywnych emocji wokół obchodów Dnia Niepodległości, szczególnie wokół Marszu Niepodległości. Trudno oprzeć się wrażeniu, że te emocje generowały dwa, stosunkowo niewielkie, ale głośne środowiska – lewacko-liberalne oraz neofaszystowskie (…). Nie mówię tu o organizatorach, ale o środowiskach, które podczepiają się pod Marsz i zapraszają gości zza granicy - zaznaczył Michał Dworczyk.  

- Sami organizatorzy marszu, a także jego uczestnicy to są polscy patrioci, którzy chcą świętować 11 listopada. Sam byłem kilka lat temu na marszu razem z dziećmi i widziałem tysiące polskich rodzin, które świętowały radość z odzyskania niepodległości - dodał.

Krzysztof Bosak stwierdził wczoraj, że inicjatywa prezydenta to próba odebrania narodowcom Marszu Niepodległości. - Nikt nie kwestionuje zasług środowiska, które Marsz Niepodległości, jako ten patriotyczny wyraz świętowania 11 listopada stworzyło i przygotowało (…). W ramach tego narastającego napięcia, generowanego przez te dwa środowiska, wpisującego się w ten konflikt zakazu dla Marszu, ktoś musiał podjąć odpowiedzialną, wyważoną i roztropną decyzję. I tę decyzję, po konsultacjach pomiędzy panem prezydentem a panem premierem podjął Mateusz Morawiecki zlecając MON organizację marszu o charakterze uroczystości państwowej - podkreślił Dworczyk.

- Marsz organizowany przez MON rozpocznie się o godzinie 15.00 na rondzie Dmowskiego. Przejdzie przez Aleje Jerozolimskie, most Poniatowskiego i przemieści się na błonia pod Stadionem Narodowym. Jest to marsz otwarty dla wszystkich - dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Premiera)

Data emisji: 8.11.2018

Godzina emisji: 7.15

dcz/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Dworczyk: Polacy mogą liczyć na to, że będą korzystali z rozwoju gospodarczego

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 07:56
- Prawo i Sprawiedliwośc zawsze podkreślało, że nasza wizja państwa to państwo solidarne, które rozwija się i korzysta z rozwoju w solidarny sposób, a wszyscy obywatele czerpią zyski ze wzrostu PKB - powiedział na antenie Jedynki Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Premiera mówił o socjalnym programie partii rządzącej i jej nowych planach.
rozwiń zwiń