X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Dera: decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz miała na celu spowodowanie chaosu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 09:49
- Prewencyjne zakazanie Marszu Niepodległości jest niezgodne z zasadami konstytucyjnymi i miało charakter polityczny - mówił na antenie radiowej Jedynki Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta. 
Audio
  • Andrzej Dera o 11 listopada (Sygnały dnia/Jedynka)

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że podjęła decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada. Organizatorzy imprezy już zapowiedzieli, że pomimo decyzji prezydent Warszawy, impreza się odbędzie.

W "Sygnałach dnia" Andrzej Dera przyznał, że decyzja Gronkiewicz-Waltz miała na celu spowodowanie chaosu i konfliktów na tym tle. - Prewencyjne zakazanie marszu jest niezgodne z zasadami konstytucyjnymi i miało charakter polityczny. Nie mogą być to tylko obawy pani prezydent, lecz fakty bezwzględne, które stwarzają zagrożenie, a taka sytuacja nie miała tutaj miejsca - przyznał gość audycji.

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki wspólnie ustalili, że zostanie zorganizowany wspólny, biało-czerwony marsz, który będzie miał charakter uroczystości państwowej. 

- Prosiłbym, żeby nie przywozić żadnych emblematów poza flagami. W tym dniu dajmy sobie spokój z identyfikacją organizacyjną. Jedyną naszą identyfikacją powinny być barwy biało-czerwone oraz napisy mówiące o niepodległości. Na czele marszu pójdzie pan prezydent i premier - stwierdził Andrzej Dera. 

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta odniósł się również do odbudowy Pałacu Saskiego. - W interesie Warszawy i jej władzy jest odbudowanie Pałacu Saskiego, bo to miejsce historyczne. Ten pałac, podobnie jak Zamek Królewski, jest symbolem stolicy. Myślę, że jest to ponad sporem politycznym - powiedział gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość:  Andrzej Dera (sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta)

Data emisji: 8.11.2018

Godzina emisji: 8.15

dn/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak