X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Sellin: ten marsz ma być biało-czerwony, a nie partyjny

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 10:32
- Tutaj nie powinniśmy myśleć o jakichkolwiek partykularyzmach, po prostu się do tego marszu włączyć, ten marsz ma być biało-czerwony, a nie partyjny - mówił na antenie radiowej Jedynki wiceminister kultury Jarosław Sellin. 
Audio
  • Jarosław Sellin podkreślił, że marsz "biało-czerwony" jest dla wszystkich (Jedynka/Sygnały dnia)

W niedzielę 11 listopada będziemy obchodzić 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Jaki trwały ślad po tej rocznicy zostanie na przyszłość?

- Prezydent już ogłosił i ogłosi chyba w jakiejś formie uroczystej w najbliższych dniach, że będzie chciał zainicjować odbudowę Pałacu Saskiego. Czyli takie kolejne naprawienie struktury Warszawy zniszczonej w czasie II wojnie światowej. To będzie to miejsce, ten obiekt, który będzie nam przypominał, że tę inicjatywę podjęto w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - mówił Jarosław Sellin.

Prowadząca przywołała głosy, powtarzające się zwłaszcza w ostatnich dniach, że Polacy są podzieleni, brakuje wspólnoty. - Na wierzchu rzeczywiście widać napięcia, konflikty, spory, natomiast od początku realizacji rządowego programu "Niepodległa", a trwa to od maja 2017 roku, robimy takie badania, które pokazują, że na proste pytanie: "Czy Polaków więcej łączy niż dzieli?", coraz więcej odpowiada, że więcej łączy - stwierdził polityk. - Moim zdaniem jest to efekt masowego rozlania się po kraju uroczystości i wydarzeń związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości - dodał. 

Jarosław Sellin, odnosząc się do marszu organizowanego przez prezydenta, stwierdził, że ma on być "biało-czerwony, nie partyjny". - Myślę, że ze względu na to, że ten marsz ma się odbyć w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dobrze się stało, że organizuje go władza państwowa, polski rząd i wojsko. To powinno nas łączyć. Tutaj nie powinniśmy myśleć o jakichkolwiek partykularyzmach, po prostu się do tego marszu włączyć, ten marsz ma być biało-czerwony, anie partyjny - podkreślił. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury)

Data emisji: 9.11.2018

Godzina emisji: 7.15

dcz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda: wezmę udział w Marszu Narodowym 11 listopada, bo jest uroczystością państwową

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 19:24
- Zamierzam pójść w Marszu Narodowym 11 listopada dlatego, że to będzie marsz, który jest uroczystością państwową - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. Wyraził nadzieję, że służby porządkowe zabezpieczą marsz w sposób perfekcyjny.
rozwiń zwiń