X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzeczniczka Nowoczesnej: koszt życia Polaka przez ostatnie trzy lata wzrósł o 62 procent

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 09:53
- Dalsze funkcjonowanie naszego systemu podatkowego jest bez sensu. Daje się pieniądze jednym grupom społecznym, a zabiera drugim. Pomija się też np. emerytów, którzy są coraz ubożsi – stwierdziła Paulina Hennig-Kloska, która była gościem „Sygnałów dnia”.
Audio
  • Paulina Hennig-Kloska o podatkach (Sygnały dnia/Jedynka)

Do 22 przeciągnęły się wczorajsze obrady Sejmu, który zdecydował m.in. o przedłużeniu stawek VAT, które dalej będą obowiązywały w wysokości 8 i 23 procent. Decyzję posłów PiS oraz części parlamentarzystów z klubu Kukiz'15 głosujących za pozostawieniem podatku na wcześniejszej wysokości skrytykowała Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej. 

- Przypomnijmy, że premier Beata Szydło obiecała w 2015 roku powrót do niższych stawek. Różnica między niskimi, a wysokimi stawkami kosztuje polskich podatników 8 miliardów złotych co roku. Dziwi nas to, bo budżet ma się dobrze, a jedna z głównych obietnic PiS-u nie jest spełniana. 1 procent VAT-u, przy przykładowym kupnie komputera za 5000 złotych, to 50 złotych. Podatki najbardziej ciążą rodzinom mniej zamożnych – powiedziała na antenie radiowej Jedynki posłanka Nowoczesnej.

Hennig-Kloska stwierdziła też, że rząd PiS wprowadził od początku kadencji ponad 30 nowych podatków i opłat. –To ogromna liczba. Stąd w całym kraju zakupy są tak drogie.  Rząd przyjął taką metodę że obkłada nas podatkami, a później udaje, że coś daje. Dalsze funkcjonowanie takiego systemu podatkowego nie ma sensu – dodała poseł Nowoczesnej.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Henryk Szrubarz

Gość: Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna) 

Data emisji: 23.11.2018

Godzina emisji: 8.15

pz/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak