X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". W niedzielę "Wielka Uliczna Zbiórka Darów"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 08:50
Pomysłodawczyni i inicjatorka akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" Ewa Dados mówiła w radiowej Jedynce, że akcja ta de facto zmieniła się w coroczny program pomocy dzieciom w okresie zimowym. W niedzielę wolontariusze w całym kraju w ramach "Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów" zbierają żywność długoterminową, ciepłe ubrania, słodycze i zabawki. Akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" ofiicjalnie zaczyna się w niedzielę i trwa do 23 grudnia.
Audio
  • Ewa Dados i ks. Bogdan Zagórski o akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" (Sygnały dnia/Jedynka)
Logo akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Logo akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"Foto: PolskieRadio.pl/Krzysztof Plona

Ewa Dados zwracała uwagę, że akcja ta uwrażliwia młodych ludzi na potrzeby bliźnich. - To jest czas, kiedy komórki odkłada się na bok. Kiedy wzrasta zainteresowanie drugim człowiekiem. Oni angażują się w zakładanie sztabu czy przygotowywanie koncertu, meczu, układanie paczek - powiedziała Ewa Dados.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego akcji ks. Bogdan Zagórski mówił w radiowej Jedynce, że choć pomoc dzieciom jest wciąż w centrum akcji, to pomoc niesiona jest też innym, samotnym, starszym, bezdomnym.

- Włączamy ich w nasze wielkie poruszenie serc, ale tak naprawdę ciągle dzieci są naszym centrum, do którego kierujemy naszą pomoc - powiedział ks. Bogdan Zagórski.

Coroczna akcja

Od 16 lat w "Wielką Uliczną Zbiórkę Darów" włącza się też Polskie Radio, a zebrane rzeczy i podarki przekazuje do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na Mokotowie.  W tej akcji nie zbiera się pieniędzy.

Znakiem rozpoznawczym akcji są plakaty z żółtym uśmiechniętym słoneczkiem na niebieskim tle.

W Warszawie dary można przynosić między innymi do głównego sztabu przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Mokotów ul. Konduktorska 17 oraz do sztabu w Polskim Radiu Al. Niepodległości 77/85 w godzinach od 10.00 do 15.00. 

By dowiedzieć się, jak założyć sztab w swojej miejscowości, uzyskać informacje o punktach zbiórek, można zadzwonić pod numer bezpłatnej infolinii 800-600-650 lub wejść na stronę www.pdpz.pl

Sztab można założyć dniach 12.11.18 -23.12.18  Akcja będzie trwać do 23 grudnia 2018 roku.

Akcja PDPZ zrodziła się w Lublinie na antenie Radia Lublin  w 1993 roku, by nieść pomoc, serce i troskę najmłodszym i słabszym, zdążyć z radością na czas Świąt Bożego Narodzenia, łączyć pokolenia, serca. Stała się inicjatywą obywatelską.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

Patronat honorowy nad akcją objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Patronem medialnym jest Polskie Radio.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Ewa Dados, ks. Bogdan Zagórski

Data emisji: 24.11.2018

Godzina emisji: 7.16

IAR/Jedynka/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak