X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andżelika Możdżanowska: Koła Gospodyń Wiejskich to kolebka polskości

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 08:54
- Dzięki nowej ustawie do końca roku Koła Gospodyń Wiejskich mogą ubiegać się w sumie o 90 milionów złotych dofinansowania – powiedziała w "Sygnałach Dnia" Andżelika Możdżanowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.
Audio
  • Andżelika Możdżanowska o nowej ustawie dot. Kół Gospodyń Wiejskich (Jedynka/Sygnały dnia)

Prezydent we wtorek podpisał ustawę określającą zasady tworzenia Kół Gospodyń Wiejskich. Ustawa ma na celu m.in. nadanie osobowości prawnej kołom czy zapewnienie możliwości szybkiej ich rejestracji.

Pytana o szczegóły Andżelika Możdżanowska podkreśliła, że na polskiej wsi funkcjonuje obecnie 26 tys. Kół Gospodyń Wiejskich. - Do tej pory to były organizacje, które nie miały chociażby niezależności finansowej, zawsze były uzależnione od organizacji, bowiem samo funkcjonowanie obligowało je do przyjmowania statutu np. kółek rolniczych. To z kolei powodowało brak możliwości pozyskiwania pieniędzy z samorządów, środków krajowych czy europejskich – powiedziała wiceminister.

Dodała, że w innych organizacjach, jak koła sołeckie czy jednostki OSP to się już dawno zmieniło i posiadały one – w przeciwieństwie do KGW - swoją niezależność. - Teraz to się zmieniło na lepsze - powiedziała Andżelika Możdżanowska.

Pytana o to, czym się zajmują Koła Gospodyń Wiejskich, wiceminister odpowiedział, że "na każdej polskiej wsi znajduje się tzw. Mała Polska". - Ta Mała Polska przejawia się aktywnością lokalną, regionalną, tworząc nie tylko tę naszą historię, ale i tożsamość narodową czy kulturę i to w każdej sferze - sferze patriotyzmu lokalnego czy kultury. Także tradycji, którą szerzą panie od ponad 100 lat. To są zespoły śpiewacze, organizacje młodzieżowe, to jest  kolebka polskości – powiedziała Andżelika Możdżanowska.

Dodała, że dzięki nowej ustawie, do końca roku koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w sumie o 90 milionów złotych dofinansowania. 

Więcej w dalszej części audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Andżelika Możdżanowska (Sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju )

Data emisji: 28.11.2018

Godzina emisji: 7.40

tjak/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o kołach gospodyń wiejskich

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 12:22
Koło gospodyń wiejskich ma być dobrowolną społeczną organizacją mieszkańców wsi, aktywnie działającą na rzecz środowisk wiejskich. Prezydent podpisał ustawę określającą zasady tworzenia takich kół - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
rozwiń zwiń