Pacjenci prof. Skarżyńskiego wystąpili w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 12:44
Prof. Henryk Skarżyński inicjując i realizując w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu różne programy leczenia głuchoty, umożliwił swoim pacjentom nie tylko naukę czy pracę, ale także dał szansę na profesjonalne zajmowanie się muzyką. 
Audio
  • Pacjenci prof. Skarżyńskiego wystąpili w Parlamencie Europejskim (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Pacjenci prof. Skarżyńskiego wystąpili w Parlamencie Europejskim (Sygnały dnia/Jedynka)

Pacjenci prof. Skarżyńskiego śpiewają, komponują, grają na instrumentach, a nawet nagrywają płyty i koncertują. Od czterech lat organizowany jest w Kajetanach Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu "Ślimakowe Rytmy". Wybrani laureaci poprzednich edycji 27 listopada 2018 roku, korzystając z zaproszenia Przewodniczącego PE, zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne i wokalne w Parlamencie Europejskim.

- Od kilku nastu lat wykonujemy najwięcej w świecie operacji poprawiających słuch, co zrobiło duże wrażenie, ale jeszcze większe wrażenie zrobili pacjenci - laueraci naszych międzynarodowych festiwalu. Występ był znakomity, pokazali jakie są możliwości rozwoju - mówi profesor w "Sygnałach dnia". 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Henryk Skarżyński (otolaryngolog, audiolog i foniatra, twórca Światowego Centrum Słuchu, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach)

Data emisji: 28.11.2018

Godzina emisji: 8.40

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowe Centrum Słuchu świętuje ćwierćwiecze istnienia

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 11:41
Od ponad 25 lat pomagają pacjentom, którzy całkowicie stracili słuch a także osobom, zmagającym się z zaburzeniami narządu słuchu. Wszystko zaczęło się w 1993 roku od powstania Centrum Implantów Ślimakowych, które przekształciło się w Światowe Centrum Słuchu, które swoją siedzibę ma w Kajetanach. Jak wyglądały początki działalności placówki, która dziś świadczy usługi na najwyższym światowym poziomie?
rozwiń zwiń