Jerzy Meysztowicz: wspólny klub PO i Nowoczesnej powodowałby straty

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 10:09
- Nasi wyborcy uważają, że współpraca w ramach Koalicji Obywatelskiej jak najbardziej się sprawdza, ale nie ma sensu robienie wspólnego klubu, bo to przyniesie tylko straty - mówił na antenie radiowej Jedynki Jerzy Meysztowicz, poseł Nowoczesnej.
Audio
  • Jerzy Meysztowicz o przyszłości Nowoczesnej i Koalicji Obywatelskiej (Sygnały dnia/Jedynka)
Jerzy Meysztowicz
Jerzy MeysztowiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Nowoczesna do tej pory w ogóle nie miała przedstawicieli na szczeblu samorządowym, a teraz mamy ponad 200 radnych, prezydentów, wiceprezydentów, wójtów, burmistrzów. Sukces odnieśliśmy dzięki zaangażowaniu Katarzyny Lubnauer i Grzegorza Schetyny w dopięcie Koalicji Obywatelskiej, która okazała się dobrym rozwiązaniem - powiedział Jerzy Meysztowicz. Polityk informował, że "były rozmowy o tym, jak współpraca z Platformą Obywatelską ma dalej wyglądać". - W 2019 r. mamy wybory do Parlamentu Europejskiego. Będziemy robić wszystko, żeby poszerzyć obecną koalicję - dodał.

Poseł Nowoczesnej potwierdził, że jego partia rozmawiała z Platformą Obywatelską o wspólnym klubie parlamentarnym. - Większość osób uznała jednak, że nie jest to najlepszy moment i będzie powodowało to raczej straty. Tracilibyśmy możliwość wypowiadania się i swobodnego przedstawiania swojego stosunku do pomysłów Prawa i Sprawiedliwości, tracimy czas antenowy i możliwość pokazywania pewnych różnic między partiami koalicyjnymi. Jesteśmy wierni swojemu programowi - stwierdził gość programu.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

   

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna)

Data emisji: 3.12.2018

Godzina emisji: 8.15

jp/kh

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakie są szanse przystąpienia kolejnych ugrupowań do Koalicji Obywatelskiej?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 17:03
- Nie uważam, że połączenie klubów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej to dobry pomysł - powiedział Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna). - Mam nadzieję, że Koalicja Obywatelska będzie się rozszerzać - podkreślił Arkadiusz Myrcha (Platforma Obywatelska). Goście Polskiego Radia 24 mówili o współpracy w ramach Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń