X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Lubnauer: to koniec Koalicji Obywatelskiej w tej postaci

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 08:25
- Ostatni gest pokazuje, że PO nie ma zamiaru kontynuować Koalicji Obywatelskiej. Wrogie przejęcie nie pozwala na stwierdzenie, że mamy koalicję - stwierdziła w Jedynce Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej, pytana w Jedynce o wspólne listy w wyborach do europarlamentu.
Audio
  • Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej o rozłamie w partii (Sygnały dnia/Jedynka)

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer mówiła w "Sygnałach dnia", że jest zwolenniczką szerokiej koalicji. - To, co się udało zbudować przed wyborami samorządowymi z Grzegorzem Schetyną i Barbarą Nowacką – dało ludziom nadzieję. Wczorajszy ruch odbiera ją wielu Polakom. PO chciała być skuteczna w walce z PS, na razie jest skuteczna w rozmontowywaniu klubu koalicjanta. Ja to nazwałam wrogim przejęciem - powiedziała w Jedynce.

W wyborach samorządowych PO i Nowoczesna startowały w wyborach samorządowych jako Koalicja Obywatelska, miały wspólne listy. Jednak wczoraj klubu Nowoczesnej przestał być klubem parlamentarnym i stał się kołem, gdyż odeszło z niego siedmiu posłów, przystąpili oni do klubu PO. 

Katarzyna Lubnauer podkreśliła, że nie uznaje wyniku wyborów samorządowych za błąd - wskazała na radnych sejmikowych Nowoczesnej, 200 radnych różnych szczebli samorządów, wiceprezydentów, szefów rad miasta.

Zapowiedziała, że przed wyborami do PE będzie rozmawiać z liderami mniejszych ugrupowań, m.in. z Włodzimierzem Czarzastym, przewodniczącym SLD.

- Byłam zwolennikiem szerokiej koalicji. Jeśli ma być szeroka, musi być zbudowana na różnicach. Wrogie przejęcie posłów nie buduje atmosfery szerokiej koalicji – powiedziała. Dodała, że podczas wyborów do Sejmu w systemie d’Hondta każde 2 procent może dać nawet 20 mandatów różnicy. Dla każdego jest jasne, że porozumienie powinno być jak najszersze i zachęcające do głosowania - dodała.

Będziemy rozmawiać również z mniejszymi podmiotami. Nie można obrazić się i powiedzieć, że nie będzie żadnych rozmów - zaznaczyła.

Więcej w nagraniu rozmowy.

. .

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Katarzyna Lubnauer (przewodnicząca partii Nowoczesna)

Data emisji: 06.12.2018

Godzina emisji: 7.16

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podziały w Nowoczesnej. Część członków stoi w blokach startowych

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 15:00
- Nigdzie się nie wybieram - deklaruje Kamila Gasiuk-Pihowicz po podpisaniu uchwały dotyczącej powołania wspólnego klubu palramentarnego Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, a przeciwko której wystapiła Katarzayna Lubnauer, szefowa partii. Wbrew tym zapewnieniom część członków .N już stoi w blokach startowych, by przejść do partii Grzegorza Schetyny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Lubnauer: to co się stało nadwyręża nasze wzajemne zaufanie

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 19:53
Klub PO zmienił w środę nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska; dołączyło do niego 8 byłych posłów Nowoczesnej, co oznacza że ten klub przestaje istnieć i staje się kołem. Razem znaczymy więcej - podkreślał szef PO Grzegorz Schetyna. 
rozwiń zwiń