X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Adamczyk: sprawa polskiego transportu w UE nie jest jeszcze przegrana

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 07:56
- Jesteśmy przekonani, że przepisy o pracownikach delegowanych, które szkodzą nie tylko polskim kierowcom, zostaną usunięte - mówił w "Sygnałach dnia" Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. 
Audio
  • Andrzej Adamczyk o przepisach UE dotyczących pracowników delegowanych (Jedynka/Sygnały dnia)

W Brukseli przyjęto stanowisko dotyczące pracowników delegowanych, czyli jednego z najważniejszych elementów Pakietu Mobilności. Kraje członkowskie ustaliły między innymi, w jakich sytuacjach kierowcy będą podlegać przepisom o delegowaniu pracowników. Zgodnie z ustaleniami, jeśli kierowca będzie wykonywał przewóz z kraju, w którym mieści się siedziba firmy, do innego państwa, to będzie wyłączony z przepisów o delegowaniu. Polska była przeciwna tym przepisom. 

O problemie polskich przewoźników mówił w "Sygnałach dnia" Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. - To nie jest tak, że sprawa jest przegrana. Jesteśmy przekonani, że przepisy o pracownikach delegowanych, które szkodzą nie tylko polskim kierowcom, zostaną usunięte. Należy pamiętać, że dziewięć państw było przeciwne przepisom zaproponowanym przez Komisję Europejską i prezydencję austriacką - mówił Adamczyk. 

Minister dodał, że Polska "nie mogła zgodzić się na te przepisy, bo uderzają one bezpośrednio w przedsiębiorstwa, które od lat realizują tego typu zadania". - A warto podkreślić, że polskie firmy transportowe są wiodące na rynku europejskim - podsumował. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska-Hejke

Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury)

Data emisji: 7.12.2018

Godzina emisji: 7.15

kad/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: jesienią postaramy się zlikwidować opóźnienia pociągów

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 07:59
- Resort jest zaniepokojony opóźnieniami pociągów. Jesienią postaramy się te problemy wyeliminować - mówił w "Sygnałach dnia" Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: Polska wyda więcej na utrzymanie kolei

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 17:05
Polska wyda więcej na utrzymanie infrastruktury kolejowej. Do 2023 roku będą to blisko 24 miliardy złotych. Mamy uchwalony program utrzymaniowy, który pozwoli nam zachować efekty inwestycji na lata – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy.
rozwiń zwiń