X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak: będziemy pokazywać, że polityka rządów PiS przynosi sukcesy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 07:37
- Jesteśmy aktywni, bo to jest najważniejsze, żeby nie spoczywać na laurach, żeby nie odcinać kuponów od niewątpliwych sukcesów, jakim jest na przykład wyeliminowanie biedy, szczególnie wśród dzieci, poprzez program 500+ - powiedział na antenie Jedynki szef MON i wiceprezes PiS Mariusz Błaszczak. Ministerstwa podsumowują trzylecie rządów Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Szef MON: tylko w bezpiecznym państwie rozwija się gospodarka (Sygnały dnia/Jedynka)

Mariusz Błaszczak mówił o trzyleciu swojego resortu w środę, wspominał również o inicjatywach jego poprzednika, czyli Antoniego Macierewicza.

Szef MON zaznaczył, że kierując resortem ma "trzy zadania, o jakich mówi zawsze, kiedy podsumowuje swoją aktywność". - Po pierwsze, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze, po drugie, żeby było wyposażone w nowoczesny sprzęt, po trzecie, żeby było silniej osadzone w strukturach Sojuszu Północnoatlantyckiego, tu mam na myśli szczególnie relacje polsko-amerykańskie - zaznaczył minister obrony.

Jak mówił Mariusza Błaszczak, partia rządząca w roku wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz wyborów parlamentarnych w Polsce, "będzie pokazywać, że polityka rządów Prawa i Sprawiedliwości przynosi sukcesy, chociażby rozwój gospodarczy". - Skonfrontujmy to z tym, co się dzieje chociażby w strefie euro, gdzie są poważne kłopoty gospodarcze. Zresztą to, co dzieje się we Francji jest rezultatem zapaści gospodarczej w tym państwie. To jest w gruncie rzeczy też kryzys demokracji - mówił szef MON. 

Polityk porównał sytuację w Europie z tą w kraju. Jak powiedział, "Polska jest krajem bezpiecznym". - Moje wysiłki jako ministra obrony narodowej są też ważne ze względu na gospodarkę naszego kraju: tylko państwo, które jest bezpieczne, jest państwem w którym rozwija się gospodarka - podkreślił. Szef MON zaznaczył również, że "wbrew temu co próbuje nam wmówić opozycja", jego ugrupowanie "konsekwentnie opowiadało się i opowiada za obecnością Polski w Unii Europejskiej".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej)

Data emisji: 11.12.2018

Godzina emisji: 7.15

msze/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: Polska wypełnia zobowiązanie 2 proc. PKB na rzecz obronności

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 09:05
- Staramy się o to, żeby zapewnić bezpieczeństwo Polsce i Polakom. Zwiększamy liczebnie Wojsko Polskie. Stąd mój cel, by powołać nową dywizję wojsk operacyjnych zlokalizowaną na wschód od Wisły. Chcemy, by Wojsko Polskie dysponowało nowoczesnym sprzętem - mówił w "Sygnałach dnia" Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: trzeba prowadzić politykę, która będzie wyrównywała różnice

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 21:00
- PiS w ciągu tych trzech lat pokazało, że to, co zapowiada, to robi. Nie jest uwikłane w różnego rodzaju związki, które po prostu uniemożliwiają realizację dobrej polityki - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, który uczestniczył w środę w spotkaniu wyborczym w Chełmie.
rozwiń zwiń