Jacek Protasiewicz: do końca tygodnia zdecydujemy, czy wypożyczymy posła do Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 10:02
- Prezes PSL mówi, że na opozycji powinniśmy podawać sobie rękę, a nie podstawiać nogę. Myślę, że do końca tygodnia się rozstrzygnie, czy nastąpi tzw. wypożyczenie posła. Mogę powiedzieć, że rozmawiamy nad taką propozycją – zapowiedział poseł Jacek Protasiewicz.
Audio
  • Jacek Protasiewicz o możliwej wymianie posłów na linii PSL - Nowoczesna (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Jacek Protasiewicz o możliwej wymianie posłów na linii PSL - Nowoczesna (Sygnały dnia/Jedynka)

Poseł Unii Europejskich Demokratów Jacek Protasiewicz dołączy prawdopodobnie do koła Nowoczesnej i tym samym spowoduje, że Nowoczesna znów będzie miała klub w Sejmie. Decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona po posiedzeniu klubu PSL-UED.

Gość radiowej Jedynki przyznał otwarcie, że "wypożyczenie" posłów z klubu PSL-UD do koła Nowoczesnej może nastąpić już niebawem. - Szefowie Nowoczesnej: nowy przewodniczący koła jak i przewodnicząca Lubnauer zwrócili się do kilku klubów, aby któryś z posłów zasilił ich szeregi. Wiąże się to m.in. z silniejszą pozycją Nowoczesnej w Sejmie - wyjaśniał poseł Unii Europejskich Demokratów.

Protasiewicz zdradził też, jak według niego wyglądał "transfer" posłów z Nowoczesnej do PO, do którego doszło w zeszłym tygodniu.
 – Słyszałem taki żart, że to taki rytualny ubój bez podduszania. Jest faktem że poprzednie napięcia między PO i Nowoczesną służyły walce o palmę pierwszeństwa na opozycji. A to co zdarzyło się teraz, już po nawiązaniu współpracy w ramach Koalicji Obywatelskiej, nie przysłużyło się opozycji - powiedział poseł UED.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jacek Protasiewicz (PSL-Unia Europejskich Demokratów)

Data emisji: 12.12.2018

Godzina emisji: 8.15

pz/pap/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Meysztowicz: wspólny klub PO i Nowoczesnej powodowałby straty

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 10:09
- Nasi wyborcy uważają, że współpraca w ramach Koalicji Obywatelskiej jak najbardziej się sprawdza, ale nie ma sensu robienie wspólnego klubu, bo to przyniesie tylko straty - mówił na antenie radiowej Jedynki Jerzy Meysztowicz, poseł Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Lubnauer: to koniec Koalicji Obywatelskiej w tej postaci

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 08:25
- Ostatni gest pokazuje, że PO nie ma zamiaru kontynuować Koalicji Obywatelskiej. Wrogie przejęcie nie pozwala na stwierdzenie, że mamy koalicję - stwierdziła w Jedynce Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej, pytana w Jedynce o wspólne listy w wyborach do europarlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: trzeba zacząć operować stwierdzeniem "zjednoczona opozycja"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 09:05
- Sytuacja z Koalicją Obywatelską budzi niesmak. Są liderzy i jeśli przychodzi pewna grupa od pani Lubnauer, to trzeba do niej dzwonić i z nią ustalać dalsze postępowanie. Jeżeli tego się nie robi, to ma się problem – powiedział w "Sygnałach dnia" Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń