X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef Gabinetu Prezydenta: jest zgoda USA na kolejne działania ws. zniesienia wiz

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 07:50
- Czekamy na raport z podsumowania amerykańskiego roku wizowego. Nasze wskaźniki odmów zbliżą się do granicy wejścia do programu znoszącego wizy - powiedział w audycji "Sygnały dnia" Krzysztof Szczerski. 
Audio
  • Krzysztof Szczerski: jesteśmy bliżej zniesienia wiz do USA (Sygnały dnia/Jedynka)
Krzysztof Szczerski
Krzysztof Szczerski Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Szef Gabinetu Prezydenta zauważył, że zarówno administracja amerykańska jak i Kongres są zgodne w sprawie zniesienia wiz dla Polaków. - To wymaga dużo pracy i działań lobbingowych na rzecz Polski. Ze sprawą wiążą się też dwustronne porozumienia polsko-amerykańskie. Mam nadzieję, że MSWiA te kroki podejmie i będziemy mogli wypełnić wszystkie warunki, by wizy zostały zniesione - wskazał gość "Sygnałów dnia".

Krzysztof Szczerski podkreślił również, że celem jest stała obecność żołnierzy USA. - To zwiększenie bezpieczeństwa Polski i całego regionu. Wydaje się, że jesteśmy blisko osiągnięcia porozumienia. Po stronie USA jest pozytywna odpowiedź na oczekiwania w sprawie tzw. Fort Trump wyrażone przez prezydenta Andrzeja Dudę. Polska może stać się bazą dla amerykańskiej struktury bezpieczeństwa w regionie - zwrócił uwagę minister.   

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Krzysztof Szczerski (szef Gabinetu Prezydenta RP)

Data emisji: 14.12.2018

Godzina emisji: 7.15

ras/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Protasiewicz: do końca tygodnia zdecydujemy, czy wypożyczymy posła do Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 10:02
- Prezes PSL mówi, że na opozycji powinniśmy podawać sobie rękę, a nie podstawiać nogę. Myślę, że do końca tygodnia się rozstrzygnie, czy nastąpi tzw. wypożyczenie posła. Mogę powiedzieć, że rozmawiamy nad taką propozycją – zapowiedział poseł Jacek Protasiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: protest na A2 to manifestacja z okazji powstania nowej organizacji

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 08:00
- Nie wiem czy to, co otrzymałem od protestujących, to postulaty rolników. Według mnie, była to manifestacja z okazji powstania nowej organizacji – Agrounii. Protestujący nie przedstawili postulatów, ale dyspozycje dla rządu. Większości z nich, jako minister rolnictwa, nie mogę nawet zrealizować – twierdzi Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa, w audycji "Sygnały dnia". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Kostro: poczekano na moment, gdy wypaliły się nadzieje

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 10:37
- Władze czekały na moment, gdy ludzie byli zmęczeni namiastką danej jej wolności i wówczas wprowadziły stan wojenny - mówił na antenie radiowej Jedynki dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro.
rozwiń zwiń