Szef Gabinetu Prezydenta: jest zgoda USA na kolejne działania ws. zniesienia wiz

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 07:50
- Czekamy na raport z podsumowania amerykańskiego roku wizowego. Nasze wskaźniki odmów zbliżą się do granicy wejścia do programu znoszącego wizy - powiedział w audycji "Sygnały dnia" Krzysztof Szczerski. 
Audio
  • Krzysztof Szczerski: jesteśmy bliżej zniesienia wiz do USA (Sygnały dnia/Jedynka)
Krzysztof Szczerski
Krzysztof Szczerski Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Szef Gabinetu Prezydenta zauważył, że zarówno administracja amerykańska jak i Kongres są zgodne w sprawie zniesienia wiz dla Polaków. - To wymaga dużo pracy i działań lobbingowych na rzecz Polski. Ze sprawą wiążą się też dwustronne porozumienia polsko-amerykańskie. Mam nadzieję, że MSWiA te kroki podejmie i będziemy mogli wypełnić wszystkie warunki, by wizy zostały zniesione - wskazał gość "Sygnałów dnia".

Krzysztof Szczerski podkreślił również, że celem jest stała obecność żołnierzy USA. - To zwiększenie bezpieczeństwa Polski i całego regionu. Wydaje się, że jesteśmy blisko osiągnięcia porozumienia. Po stronie USA jest pozytywna odpowiedź na oczekiwania w sprawie tzw. Fort Trump wyrażone przez prezydenta Andrzeja Dudę. Polska może stać się bazą dla amerykańskiej struktury bezpieczeństwa w regionie - zwrócił uwagę minister.   

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Krzysztof Szczerski (szef Gabinetu Prezydenta RP)

Data emisji: 14.12.2018

Godzina emisji: 7.15

ras/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Protasiewicz: do końca tygodnia zdecydujemy, czy wypożyczymy posła do Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 10:02
- Prezes PSL mówi, że na opozycji powinniśmy podawać sobie rękę, a nie podstawiać nogę. Myślę, że do końca tygodnia się rozstrzygnie, czy nastąpi tzw. wypożyczenie posła. Mogę powiedzieć, że rozmawiamy nad taką propozycją – zapowiedział poseł Jacek Protasiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: protest na A2 to manifestacja z okazji powstania nowej organizacji

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 08:00
- Nie wiem czy to, co otrzymałem od protestujących, to postulaty rolników. Według mnie, była to manifestacja z okazji powstania nowej organizacji – Agrounii. Protestujący nie przedstawili postulatów, ale dyspozycje dla rządu. Większości z nich, jako minister rolnictwa, nie mogę nawet zrealizować – twierdzi Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa, w audycji "Sygnały dnia". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Kostro: poczekano na moment, gdy wypaliły się nadzieje

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 10:37
- Władze czekały na moment, gdy ludzie byli zmęczeni namiastką danej jej wolności i wówczas wprowadziły stan wojenny - mówił na antenie radiowej Jedynki dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro.
rozwiń zwiń