X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Mucha: spór z Komisją Europejską powinien zakończyć się umorzeniem

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 08:52
- Jeżeli w sporze z Komisją Europejską decydowałyby argumenty prawne, to sprawa powinna zakończyć się umorzeniem - powiedział w "Sygnałach dnia" prezydencki minister Paweł Mucha. W ten sposób odniósł się do podpisania przez prezydenta kolejnej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. 
Audio
  • Paweł Mucha o sporze z KE (Sygnały dnia/Jedynka)

Na mocy nowych przepisów do orzekania mają wrócić sędziowie przeniesieni w stan spoczynku. Rzecznik prasowy Komisji Europejskiej przyznała, że zmiany idą w dobrym kierunku. O tej sprawie mówił w "Sygnałach dnia" prezydencki minister Paweł Mucha. 

- Mamy w tej chwili toczące się postępowanie w Trybunale Sprawiedliwość Unii Europejskiej (TSUE) i mamy nową sytuację prawną, po tym, jak ustawa wejdzie w życie. Postanowienie tymczasowe prowadzone przez Trybunał zostało - w moim przekonaniu - przez ustawę wykonane - stwierdził Mucha. 

Minister dodał, że prezydent nie chce przesądzać tego sporu. - Podpisanie ustawy nie zmienia krytycznego stanowiska wobec osób, które - nie mając podstawy prawnej - "przywracały się" do stanu czynnego - podsumował. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Paweł Mucha (prezydencki minister)

Data emisji: 19.12.2018

Godzina emisji: 8.15

kad/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: tydzień temu w Polsce skończył się komunizm

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 10:00
- Można powiedzieć w ten sposób: tydzień temu, bo wtedy prezydent podpisał ustawy, w Polsce skończył się komunizm, gdyż wymiar sprawiedliwości wyszedł z komunizmu de facto bez zmian - mówił na antenie radiowej Jedynki Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: zdaniem prezydenta ustawa o SN obowiązuje wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 22:08
Prezydent Andrzej Duda powiedział I Prezes Sądu Najwyższego, że w związku z obowiązywaniem ustawy z 3 kwietnia, przechodzi ona w stan spoczynku. Jak mówi Paweł Mucha, od 4 lipca obowiązki I prezesa będzie pełnił prezes kierujący Izbą Pracy i Ubezpieczeń Społecznych - Józef Iwulski. I prezes SN Małgorzata Gersdorf powiedziała w Sejmie, że ma zamiar być 4 lipca w pracy, musi działać zgodnie z konstytucją i że zamierza wziąć urlop.
rozwiń zwiń