X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co odnaleziono w Archiwum Hoovera?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 08:24
- Staraliśmy się wybierać to, co najciekawsze ale też to, co najistotniejsze dla polskiej historii, czyli nie tylko rzeczy, które będą robiły tylko chwilowe wrażenie i "młyn medialny", ale też takie, które naszym zdaniem są ważne z perspektywy najnowszej historii mówi w "Sygnałach dnia" dziennikarz i dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia Wiktor Świetlik. 
Audio
  • Co odnaleziono w Archiwum Hoovera? (Sygnały dnia/Jedynka)
Wiktor Świetlik w Archiwum Instytutu Hoovera
Wiktor Świetlik w Archiwum Instytutu HooveraFoto: Polskie Radio

Kilkaset stron dokumentów komunistycznego aparatu bezpieczeństwa, papiery i notatki osobiste oraz dokumenty z prywatnej kolekcji generała Czesława Kiszczaka odnaleźli w Hoover Institute w Stanford dziennikarze Polskiego Radia i "Rzeczpospolitej". 

- Nie będą to publikacje dotyczące tylko Czesława Kiszczaka ale dotyczące całego ostatniego półwiecza naszej historii - mówi gość Jedynki i zdradza, że znajdują się tam m.in. dokumenty związane z rządem imigracyjnym, Polskimi Siłami Zbrojnymi i generałem Andersem.

Dokumenty sprzedawał tam również Jerzy Urban, co też zaowocuje pewnymi informacjami, które postaramy się przekazać słuchaczom radia i czytelnikom naszego portalu radiowego - podkreśla. - Znaleźliśmy też kilka publikacji książkowych, których nie kojarzę, żeby były wydane w Polsce. Na przykład analizę kryminologiczną powstałą na początku stanu wojennego, która opisuje dokładnie struktury solidarności - dodaje. 

Jakie jeszcze dokumenty udało się odnaleźć w Hoover Institute? W jaki sposób znalazło się tam archiwum Czesława Kiszczaka? Czy jest szansa aby dokumenty te wróciły do Polski? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Wiktor Świetlik (dziennikarz, dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia)

Data emisji: 19.12.2018

Godzina emisji: 7.41

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lech Wałęsa: z moim charakterem szantaż by się im nie udał

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 21:27
- Z moim charakterem szantaż by się im nie udał - tak Wałęsa odpowiedział na pytanie, czy jakoby znaleziony w Stanford list gen. Kiszczaka z 1993 r. dowodzi podejmowanych podczas jego prezydentury prób szantażu. Wywiad ukazał się w środę na portalu "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń