X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Artur Soboń ws. użytkowania wieczystego: nikt w Warszawie nie mówił, że planuje podnieść stawkę opłaty

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 09:45
- Zupełnie nie mogłem spodziewać się tego, że samorządy, które miały i mają możliwość aktualizacji opłat, zrobią to skrycie przed opinią publiczną po to, by po wyborach dostarczyć mieszkańcom decyzje do skrzynek - powiedział na antenie radiowej Jedynki Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.
Audio
  • Artur Soboń o przepisach ws. przekształcenia użytkowania wieczystego we własność (Sygnały dnia/Jedynka)

W styczniu 2019 roku mają wejść w życie przepisy w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego we własność. Przekształcenie będzie dotyczyło gruntów wykorzystywanych na cele mieszkaniowe.

- Ta zmiana oznacza tak gigantyczny przełom w stosunkach własnościowych, że 2,5 mln polskich rodzin stanie się automatycznie właścicielami swojego domu i stanie się tak niezależnie od jego decyzji, po prostu zmienia się prawo. Najważniejsze co możemy zrobić, to zapewnić gwarancję, że po 1 stycznia 2019 roku Polacy będą właścicielami. Podstawą bonifikaty jest 20 opłat rocznych - przyznał Artur Soboń.

Rada Warszawy zdecydowała w czwartek o zmniejszeniu bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości z 98 proc. do maksimum 60 proc. Przeciw zmianie protestowali radni PiS. 

- Nikt nie spodziewał się, że w Warszawie dojdzie do aktualizacji opłaty. Jednak, żeby przeprowadzić tę operację, musiała ona zostać zaczęta dużo wcześniej niż w listopadzie, ponieważ trzeba wybrać rzeczoznawcę itd. Nikt w Warszawie nie mówił, że planuje podnieść stawkę tej opłaty. Opłata wzrosła i zmniejszono bonifikatę. Cios był potrójny, bo jak ludzie wiedzieli, że bonifikata wynosi 98 proc., to myśleli, że nawet jak stawka wzrosła to dadzą radę i się nie odwoływali, a wyszło, że bonifikata stała się dużo mniejsza - stwierdził gość audycji.

- Zupełnie nie mogłem się spodziewać tego, że samorządy, które miały i mają możliwość aktualizacji opłat zrobią to skrycie przed opinią publiczną po to, by po wyborach dostarczyć mieszkańcom decyzje do skrzynek - powiedział wiceminister.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Artur Soboń (wiceminister inwestycji i rozwoju)

Data emisji: 20.12.2018

Godzina emisji: 8.15

dn/PAP/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak