X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władysław Kosiniak-Kamysz: to nie powód do dumy, że podwyżek nie będzie. Niektórzy już podpisali umowy

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 08:24
- Ogłoszenie żałoby narodowej to dobra decyzja prezydenta. Każdy taki moment może wzbudzić refleksję u polityków. Pamiętam śmierć Jana Pawła II, później tragedię w Smoleńsku, a teraz ta katastrofa. Chciałbym, żebyśmy jako politycy stonowali - powiedział w "Sygnałach dnia", lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Audio
  • Lider PSL: chciałbym, żeby politycy stonowali (Sygnały dnia/Jedynka)
Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL
Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSLFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W czwartek o godzinie 17.16 w Czechach w miejscowości Karwina doszło do katastrofy górniczej. Pracę w kopalni przerwano i rozpoczęto akcję ratowniczą. Przyczyną tragedii było zapalenie się metanu, który zniszczył kilka podziemnych stanowisk pracy górników. Jak poinformował rzecznik kopalni Ivo Czelechovsky, w czasie wybuchu pod ziemią pracowało 23 górników, w tym 22 Polaków. Pięć osób zginęło, osiem uznano za zaginione, dziesięć zostało rannych, w tym trzy osoby hospitalizowano.

- To była ogromna tragedia. Jeszcze raz składam kondolencje dla wszystkich, którzy stracili w niej bliskich. Pięknie zachowało się Polskie Radio ws. przekazania pieniędzy z reklam dla rodzin górników. Uważam, że taki moment żałoby to czas refleksji dla nas, polityków. Na kłótnie mamy wiele dni w roku, chciałbym, żebyś stonowali – stwierdził lider PSL na antenie radiowej Jedynki.

Kosiniak-Kamysz skomentował też przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział, że wprowadzi mechanizmy mające zapobiec podwyżkom cen energii. – W tej sprawie panuje spory rozgardiasz. To nie jest powód do dumy, że nie ma podwyżki, bo rząd nie potrafił zareagować w odpowiednim czasie, kiedy do samorządów spływały wnioski od firm energetycznych. Część z nich już podpisało umowy. Mam nadzieję, że będą mogły renegocjować – stwierdził przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zarząd Polskiego Radia podjął decyzję, że  dochody z reklam emitowanych na wszystkich antenach Polskiego Radia w dniu 23 grudnia 2018 roku zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom ofiar katastrofy w kopalni w Karwinie.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący:  Daniel Wydrych i Henryk Szrubarz

Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (Polskie Stronnictwo Ludowe)

Data emisji: 22.12.2018

Godzina emisji: 7.16

ag/pz/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak