X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: bez Powstania Wielkopolskiego niepodległość Polski nie mogłaby się w pełni dokonać

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 08:52
- Wielkopolanie nigdy nie pogodzili się z zaborem pruskim i zawsze dążyli do tego, żeby odzyskać niepodległość – powiedział Wawrzyniec Wierzejewski, prezes oddziału wielkopolskiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.
Audio
  • Wawrzyniec Wierzejewski: Wielkopolanie nigdy nie pogodzili się z zaborem pruskim (Sygnały dnia/Jedynka)
Inscenizacja przyjazdu Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania rozpoczęła główne obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego
Inscenizacja przyjazdu Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania rozpoczęła główne obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania WielkopolskiegoFoto: PAP/Marek Zakrzewski

Powstanie Wielkopolskie wybuchło dokładnie 100 lat temu. Z okazji rocznicy tego zwycięskiego zrywu niepodległościowego w Poznaniu odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. - 27 grudnia to wielkie święto nie tylko poznańczyków, ale i wszystkich Wielkopolan - powiedział w "Sygnałach dnia" Wawrzyniec Wierzejewski.

- Powszechnie mówi się, że zostało zainspirowane przyjazdem Paderewskiego do Poznania dzień wcześniej, ale w rzeczywistości było przygotowywane wiele lat wcześniej. Wielkopolanie nigdy nie pogodzili się z zaborem pruskim i zawsze dążyli do tego, żeby odzyskać niepodległość - dodał historyk.

Wawrzyniec Wierzejewski podkreślił, że w Wielkopolsce było 100 tys. powstańców. - To była świetnie wyszkolona i wyposażona armia znajdująca się pod doskonałym dowództwem - powiedział. - Mamy ślady tych wydarzeń nawet w hymnie Polski dodał. Gość radiowej "Jedynki" powiedział, że Powstanie Wielkopolskie należy uznać za wydarzenie, bez którego niepodległość Polski nie mogłaby się w pełni dokonać.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Henryk Szrubarz

Gość: Wawrzyniec Wierzejewski (prezes oddziału wielkopolskiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego)

Data emisji: 27.12.2018

Godzina emisji: 8.15

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak