X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Szewczak: opozycja liczyła na podwyżki cen energii. Winą chciała obarczyć rząd

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 07:54
- To nie tylko kwestia utrzymania przeciętnej, polskiej rodziny, ale i kwestia konkurencyjności polskiej gospodarki – mówił o cenach energii w Polsce Janusz Szewczak z sejmowej komisji finansów publicznych.
Audio
  • Poseł Janusz Szewczak o dzisiejszym, ostatnim posiedzeniu Sejmu (Sygnały dnia/Jedynka)

Dziś, na ostatnim w tym roku posiedzeniu, Sejm i Senat zajmą się projektem nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. To właśnie te przepisy mają w przyszłym roku utrzymać ceny energii elektrycznej w Polsce na nie zmienionym poziomie. Pytany o szczegóły posiedzenia, polityk PiS powiedział, że cieszy się z faktu, że Polska uniknie tych podwyżek. - Byłem ich zdecydowanym przeciwnikiem, bo to nie tylko kwestia utrzymania przeciętnej rodziny, ale i kwestia konkurencyjności polskiej gospodarki, wielu aspektów - powiedział Janusz Szewczak.

Dodał, że ceny energii w Polsce nie są najwyższe w Europie. - Jednak nasze wynagrodzenia są stosunkowo niskie i koszt utrzymania domu w Polsce jest jednym z najwyższych w Europie – powiedział polityk. Podkreślił też, że opozycja bardzo liczyła na podwyżki cen energii, zwłaszcza prezydenci dużych miast. - Oni mieli już przygotowane znaczące podwyżki wody, wywozu śmieci, a winą chcieli obarczyć rząd - dodał polityk.

Gość radiowej Jedynki powiedział też, że uważa, iż na koniec roku Polska będzie miała najniższy deficyt sektora finansów publicznych w tym trzydziestoleciu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyKatarzyna Gójska

Gość: Janusz Szewczak (poseł, sejmowa komisja finansów publicznych, PiS)

Data emisji: 28.12.2018

Godzina emisji: 7.16

tjak/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak