X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Mazurek: będą ulgi w opłatach za śmieci dla sortujących odpady

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 08:30
Będą ulgi w opłatach za śmieci dla osób, które segregują odpady. - Pracuje nad tym mój resort - powiedział na w audycji "Sygnały dnia" na antenie radiowej Jedynki Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska.
Audio
  • Sławomir Mazurek o segregowaniu odpadów i recyklingu (Sygnały dnia/Jedynka)
Sławomir Mazurek
Sławomir MazurekFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W 2019 r. wejdzie w życie znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Celem jest m.in. zwiększenie kontroli gmin nad sposobem gospodarowania odpadami komunalnymi, zapewnienie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a co za tym idzie zapewnienie osiągnięcia poziomów recyklingu.

- Pracujemy nad rozwiązaniami, żeby dla osób, które właściwie prowadzą segregację, samorządy mogły zastosować preferencyjne stawki - podkreślił Sławomir Mazurek w radiowej Jedynce. Zwrócił uwagę, że to, ile odpadów będzie poddanych recyklingowi, zależy w dużej mierze od nas. - W naszych rękach jest to, jaki poziom recyklingu będziemy mieli - podkreślił.

Wiceminister środowiska odniósł się także do kontroli segregacji śmieci. W przypadku mieszkańców domków jednorodzinnych będzie ona stosunkowo prosta, ale gorzej zapowiada się w przypadku mieszkających w blokach. - To większe wyzwanie. Dlatego część miast, które wprowadziły już właściwą segregację, stosuje kody kreskowe. To rozwiązania, które sprawiają, że mieszkańcom łatwiej jest segregować i unika się ryzyka anonimowości. Poza tym mówimy tu też o naszej sąsiedzkiej czujności. Jeżeli widzimy sąsiadów, którzy niewłaściwie segregują odpady, to należy zwrócić im uwagę – powiedział Sławomir Mazurek.

Od Nowego Roku w Warszawie będą obowiązywać nowe zasady segregowania odpadów. Więcej informacji o segregowaniu można znaleźć na stronie naszesmieci.mos.gov.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyHenryk Szrubarz

Gość: Sławomir Mazurek (wiceminister środowiska)

Data emisji: 29.12.2018

Godzina emisji: 7.13

bb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister środowiska Sławomir Mazurek: segregacji odpadów trzeba się stale uczyć

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 07:45
Wiceminister środowiska Sławomir Mazurek przyznaje, że "porządna" segregacja odpadów jest wyzwaniem i podkreśla, że trzeba się jej stale uczyć. Gość Jedynki zwraca przy tym uwagę, że tak naprawdę nie mamy wyjścia i musimy segregować śmieci, bo Unia Europejska narzuca nam coraz wyższe poziomy recyklingu.
rozwiń zwiń