X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Dworczyk: prąd drożeje przez politykę klimatyczną Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 08:54
- To, na co zgodził się rząd Donalda Tuska było bardzo niekorzystne z polskiego punktu widzenia - powiedział w "Sygnałach dnia" Michał Dworczyk, tłumacząc wzrost cen energii polityką klimatyczną prowadzoną przez rząd poprzedników. 
Audio
  • Michał Dworczyk o rosnących cenach energii (Jedynka/Sygnały dnia)

Na ostatnim w ubiegłym roku posiedzeniu Sejmu posłowie przegłosowli ustawę obniżającą akcyzę na energię elektryczną, opłatę przejściową oraz ustalającą ceny energii na poziomie z 30 czerwca 2018 r. Senatorowie nie wnieśli poprawek, a po podpisie prezydenta nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym została 31 grudnia opublikowana w Dzienniku Ustaw. 

W "Sygnałach dnia" Michał Dworczyk przyznał, że cena prądu rzeczywiście rośnie. - To jest wynik zgody w 2008 roku rządu kierowanego wówczas przez premiera Donalda Tuska na określoną politykę klimatyczną - wyjaśnił. Ocenił, że Tusk nie zawetował tego, kiedy mógł i dziś ponosimy konsekwencje. - Nie chcemy przerzucać  tych konsekwencji na odbiorców indywidualnych, samorządy. Stąd te rozwiązania, które zostały przyjęte - dodał Dworczyk, zapewniając, że rachunki za prąd nie wzrosną. 

Gość Jedynki odniósł się też do słów Sławomira Neumanna, że to Lech Kaczyński w 2007 roku negocjował pakiet klimatyczny i cieszył się z jego przyjęcia. - To wyjątkowo cyniczna manipulacja - stwierdził Dworczyk. Przypomniał, że Lech Kaczyński w trakcie negocjacji jako o punkcie odniesienia  mówił o roku 1990 (wg emisji CO2 z tego roku miały być ustalone limity), zaś dokumenty, które podpisał Tusk przyjmowały jako punkt odniesienia rok 2005. - To, na co zgodził się rząd Donalda Tuska było bardzo niekorzystne z polskiego punktu widzenia - stwierdził gość Jedynki. 

Michał Dworczyk mówił też o ustawie budżetowej, która ma być głosowana 16 stycznia i nowym programie PiS, który powinniśmy poznać na przełomie stycznia i lutego. Odniósł się też do krytyki opozycji po nominacji Adama Andruszkiewicza na stanowisko wiceministra cyfryzacji. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów) 

Data emisji: 2.01.2019

Godzina emisji: 7.14

fc/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Dworczyk: Polacy mogą liczyć na to, że będą korzystali z rozwoju gospodarczego

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 07:56
- Prawo i Sprawiedliwośc zawsze podkreślało, że nasza wizja państwa to państwo solidarne, które rozwija się i korzysta z rozwoju w solidarny sposób, a wszyscy obywatele czerpią zyski ze wzrostu PKB - powiedział na antenie Jedynki Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Premiera mówił o socjalnym programie partii rządzącej i jej nowych planach.
rozwiń zwiń