X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Szłapka: chcemy zbudować szeroki front partii opozycyjnych

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 09:55
- Musimy sobie, jako Polacy, odpowiedzieć na pytanie: czy chcemy demokratycznego państwa prawa zakorzenionego w Europie, czy nie – powiedział w Sygnałach Dniach Adam Szłapka z Nowoczesnej.
Audio
  • Adam Szłapka: chcemy zbudować szeroki front partii opozycyjnych (Jedynka/Sygnały dnia)

Pytany o prognozy polityczne na rok 2019, polityk zwrócił uwagę, że obecny rok jest rokiem wyborczym. - Ten rok będzie miał znaczenie historyczne. Pod koniec tego roku przekonamy się, czy aż tak duże jak rok 1989. Odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Musimy sobie - jako Polacy  - odpowiedzieć czy chcemy demokratycznego państwa prawa zakorzenionego w Europie, czy nie - czy chcemy by Polska oddryfowywała od wspólnoty europejskiej w jakimś nieznanym kierunki, pewnie na wschód. Mam nadzieję, że uda się zbudować szeroki front partii opozycyjnych, które chcą demokratycznego państwa prawa, zakorzenionego w Europie - powiedział.

Pytany o szczegóły tego frontu, Adam Szłapka podkreślił, że trzeba będzie skorzystać z doświadczeń z ubiegłego roku. - Były dobre i złe. Udało się zbudować Koalicję Obywatelską na wybory samorządowe i to był wielki sukces - podkreślił polityk Nowoczesnej. Jako wady wymienił „złe, nieodpowiedzialne  decyzje niektórych posłów swojej partii oraz posłów PO”. – Skutkowały one wzrostem braku zaufania. - Uważam, że w 2019 roku powinniśmy korzystać z tych dobrych doświadczeń – dodał.

Adam Szłapka podkreślił też, że Unia Europejska potrzebuje nowej wizji integracji, bo ta formuła, która została zaproponowania przez ojców założycieli doszła już do momentu, który oni założyli. Podkreślił, że PiS dąży do Polexitu.  - Nie znam żadnej, rzetelnej propozycji Prawa i Sprawiedliwości na zmiany w UE. – dodał Adam Szłapka

Więcej, również powołaniu na stanowisko wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza w dalszej części programu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyHenryk Szrubarz

Gość: Adam Szłapka (poseł, Nowoczesna)

Data emisji: 4.01.2019

Godzina emisji: 8.14

tjak/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Andruszkiewicz apeluje o wsparcie. "Trwa na mnie nagonka"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 09:14
"Trwa na mnie oszczercza nagonka, więc dziś bardzo Was proszę o wsparcie!" - napisał na Facebooku wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.
rozwiń zwiń