Adam Szłapka: chcemy zbudować szeroki front partii opozycyjnych

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 09:55
- Musimy sobie, jako Polacy, odpowiedzieć na pytanie: czy chcemy demokratycznego państwa prawa zakorzenionego w Europie, czy nie – powiedział w Sygnałach Dniach Adam Szłapka z Nowoczesnej.
Audio
  • Adam Szłapka: chcemy zbudować szeroki front partii opozycyjnych (Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Adam Szłapka: chcemy zbudować szeroki front partii opozycyjnych (Jedynka/Sygnały dnia)

Pytany o prognozy polityczne na rok 2019, polityk zwrócił uwagę, że obecny rok jest rokiem wyborczym. - Ten rok będzie miał znaczenie historyczne. Pod koniec tego roku przekonamy się, czy aż tak duże jak rok 1989. Odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Musimy sobie - jako Polacy  - odpowiedzieć czy chcemy demokratycznego państwa prawa zakorzenionego w Europie, czy nie - czy chcemy by Polska oddryfowywała od wspólnoty europejskiej w jakimś nieznanym kierunki, pewnie na wschód. Mam nadzieję, że uda się zbudować szeroki front partii opozycyjnych, które chcą demokratycznego państwa prawa, zakorzenionego w Europie - powiedział.

Pytany o szczegóły tego frontu, Adam Szłapka podkreślił, że trzeba będzie skorzystać z doświadczeń z ubiegłego roku. - Były dobre i złe. Udało się zbudować Koalicję Obywatelską na wybory samorządowe i to był wielki sukces - podkreślił polityk Nowoczesnej. Jako wady wymienił „złe, nieodpowiedzialne  decyzje niektórych posłów swojej partii oraz posłów PO”. – Skutkowały one wzrostem braku zaufania. - Uważam, że w 2019 roku powinniśmy korzystać z tych dobrych doświadczeń – dodał.

Adam Szłapka podkreślił też, że Unia Europejska potrzebuje nowej wizji integracji, bo ta formuła, która została zaproponowania przez ojców założycieli doszła już do momentu, który oni założyli. Podkreślił, że PiS dąży do Polexitu.  - Nie znam żadnej, rzetelnej propozycji Prawa i Sprawiedliwości na zmiany w UE. – dodał Adam Szłapka

Więcej, również powołaniu na stanowisko wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza w dalszej części programu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyHenryk Szrubarz

Gość: Adam Szłapka (poseł, Nowoczesna)

Data emisji: 4.01.2019

Godzina emisji: 8.14

tjak/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Andruszkiewicz apeluje o wsparcie. "Trwa na mnie nagonka"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 09:14
"Trwa na mnie oszczercza nagonka, więc dziś bardzo Was proszę o wsparcie!" - napisał na Facebooku wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.
rozwiń zwiń