X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Sasin: część escape roomów zamknięta, nałożono wiele mandatów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 07:58
- W Koszalinie zabrakło odpowiedzialności właściciela lokalu, stąd zarzuty dla niego - powiedział na antenie radiowej Jedynki przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.
Audio
  • Jacek Sasin: kontrole ujawniają duży zakres nieprawidłowości (Sygnały dnia/Jedynka)

W ostatni piątek w tzw. escape roomie w Koszalinie doszło do pożaru, w którym zginęło pięć dziewcząt, uczennic gimnazjum, jeden mężczyzna jest ciężko poparzony. Właściciel lokalu usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Od piątku wieczorem trwają kontrole w podobnych miejscach, sprawdzono ok. 300 miejsc.

- Rzeczywiście kontrole przebiegają bardzo intensywnie, ujawniają duży zakres nieprawidłowości dotyczący samego zorganizowania tych miejsc i środków bezpieczeństwa - powiedział Jacek Sasin. - Część escape roomów została zamknięta, nałożono też sporo mandatów. To pokazuje, że potrzeba jednak jakiegoś uszczegółowienia tych przepisów, które w tej chwili są przepisami ogólnymi, a które dotyczą np. dróg ewakuacyjnych czy zabezpieczeń przeciwpożarowych – dodał polityk.

- W Koszalinie zabrakło odpowiedzialności właściciela lokalu, stąd zarzuty dla niego. Można zaapelować do nas wszystkich, żebyśmy byli bardziej wyczuleni na kwestie bezpieczeństwa, mieli na uwadze, że może dojść do tragedii – podkreślił Sasin

Poseł pytany był również o tegoroczne wybory. - Czy będzie jedna lista, czy kilka list opozycyjnych, nie zmienia to faktu, że opozycja nie ma atrakcyjnej kontrpropozycji dla Polaków w stosunku do propozycji PiS. Polacy mają dość jałowej wojny, a opozycja proponuje taką jałową wojnę - powiedział.

Dodał, że "Polacy doceniają te siły polityczne, które twardo realizują swój program". - Te, które nie wycofują się z obietnic, które realizują program skierowany do zdecydowanej większości społeczeństwa, a takim jest program PiS - podkreślił Sasin. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyKatarzyna Gójska

Gość: Jacek Sasin (przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów)

Data emisji: 7.01.2019

Godzina emisji: 7.15

tjak/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kończą się kontrole escape roomów w Polsce. Policjanci i strażacy wykryli wiele nieprawidłowości

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 07:00
Dobiegają końca kontrole escape roomów w całej Polsce. Policjanci ze strażakami w sobotę i niedzielę sprawdzali, czy właściciele tych obiektów przestrzegają wszelkie przepisy, m.in. z zakresu ochrony przeciwpożarowej. To efekt piątkowego tragicznego pożaru w pokoju zagadek w Koszalinie, gdzie zginęło pięć 15-latek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczny pożar w Koszalinie. Zarzuty i wniosek o areszt dla Miłosza S.

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 08:05
Jest wniosek o trzymiesięczny areszt dla projektanta escape roomu w Koszalinie. W piątkowym pożarze życie straciło tam pięć nastolatek. Miłosz S., mieszkaniec Poznania, usłyszał wcześniej prokuratorskie zarzuty: umyślnego doprowadzenia do stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci nastolatek. Nie przyznał się do stawianych zarzutów.
rozwiń zwiń