X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Sawicki: propozycja wielkiej koalicji jest wariantem najgorszym i najtrudniejszym

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 09:26
- W mojej ocenie członkowie PSL nadal oczekują od prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza, od władz Polskiego Stronnictwa Ludowego jasnej oferty programowej i samodzielnego startu PSL - powiedział w "Sygnałach dnia" Marek Sawicki, poseł PSL i wieloletni członek władz tej formacji. 
Audio
  • Marek Sawicki o listach wyborczych (Sygnały dnia/Jedynka)

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził 6 stycznia, że aby wygrać wybory, należy zbudować szerokie porozumienie ugrupowań opozycyjnych. Przywołał przy tym postawę Wincentego Witosa w wyborach w 1929 roku, który stworzył szerokie porozumienie wyborcze. Okazuje się jednak, że nie wszyscy w PSL patrzą w tym samym kierunku.

- Jestem raczej zwolennikiem budowania listy wyborczej wokół Polskiego Stronnictwa Ludowego - powiedział Marek Sawicki, zapytany o stanowisko w tej kwestii. Dodał, że Władysław Kosiniak-Kamysz to młody polityk, ale bardzo doświadczony, z wysokim poziomem zaufania. - To jest ten atut, który powinien dawać mu możliwość budowania wokół Polskiego Stronnictwa Ludowego nieco szerszego poparcia niż sam elektorat PSL - ocenił Sawicki. Jak wskazał gość Jedynki są dwa warianty tego scenariusza. Jeden to budowa listy ze środowiskami konserwatywni, które są na skraju i PO i PiS; drugi to porozumienie koalicyjne z SLD i Nowoczesną. 

Sawicki wskazał, że propozycja wielkiej koalicji, o której wspomina Władysław Kosiniak-Kamysz i część ludowców jest wariantem najgorszym i najtrudniejszym. - Połączenie w jednej grupie poglądów Nowoczesnej, inicjatywy Barbary Nowackiej, konserwatywnego skrzydła PSL, za którego reprezentanta się uważam jest bardzo trudne - wyjaśnił. Gość Jedynki podkreślił, że nie jest w kontrze do prezesa, a PSL jest środowiskiem demokratycznym i dopuszcza wewnętrzną dyskusję.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o wyborczych priorytetach PSL. W rozmowie poruszono też temat kondycji Nowoczesnej w kontekście wyborów i propozycji Barbary Nowackiej  o rozdziale Kościoła od państwa.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyKatarzyna Gójska

Gość: Marek Sawicki (PSL)

Data emisji: 7.01.2019

Godzina emisji: 8.16

fc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Sawicki: szanse na koalicję między PiS a PSL zostały unicestwione

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 10:01
- To była bardzo trudna kampania. Zdziwiliśmy się, ale zamiast atakować Koalicję Obywatelską, PiS skupiło się na nas. Możliwości koalicji między naszą partią, a Prawem i Sprawiedliwością, zostały unicestwione – powiedział Marek Sawicki, poseł i były minister rolnictwa, w "Sygnałach Dnia" na antenie radiowej Jedynki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

2019 ważnym rokiem wyborczym. Co nas czeka w polskiej polityce?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 14:00
Nadchodzący rok będzie dla polityków szczególnie intensywny. Najpierw sprawdzian związany z eurowyborami, następnie wybory do parlamentu i przygotowania do wyborów prezydenckich. To w 2019 roku przekonamy się również, czy Donald Tusk wróci na polską scenę polityczą. 
rozwiń zwiń