X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Straż pożarna: zamknięto ponad 50 escape roomów

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 09:04
- Do poniedziałku straż pożarna zamknęła 53 tzw. escape roomy, czyli pokoje zagadek - mówił w radiowej Jedynce Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, generał brygadier Leszek Suski. Kontrole rozpoczęły się w sobotę (5.01), dzień po tragicznych zdarzeniach w Koszalinie, gdzie w tego typu pomieszczeniu poniosło śmierć pięć nastolatek.
Audio
  • Komendant Główny PSP o kontrolach escape roomów po tragedii w Koszalinie (Sygnały dnia/Jedynka)

- Do godz. 15.30 w poniedziałek (7.01 - dop. red.) zlokalizowaliśmy 548 działalności gospodarczych typu escape room, skontrolowaliśmy ponad 400. Mamy ponad 1000 zastrzeżeń, więc średnia wychodzi około 4 na jeden lokal - precyzował komendant. Oprócz zamknięcia lokali, na kilkudziesięciu właściciel nałożono grzywny.

Leszek Suski wyjaśnił, nie ma obowiązku zgłaszania działalności typu escape room do straży pożarnej, nie było obowiązku opiniowania przez strażaków bezpieczeństwa w takich lokalach.

Szczególnie wiele, bo blisko 600, było zastrzeżeń, jeśli chodzi o ewakuację. Dotyczyły one głównie dróg ewakuacyjnych. Strażacy stwierdzali nieodpowiednie dojścia do drzwi, blokadę drzwi ewakuacyjnych, zastawione drogi pożarowe. Oprócz tego ujawniono  prowizoryczne instalacje elektryczne.

Komendant Główny PSP apelował o ostrożne korzystanie escape roomów i zgłaszanie ewentualnych nieprawidłowości.

Suski podsumował też miniony rok. Zwrócił uwagę, że dla strażaków pod względem pracy to był trudny, ciężki rok, ale nie taki zły. Podkreślił, że lato było suche, co przyczyniło się do wzrostu liczby pożarów.

Posłuchaj całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyPiotr Gociek

Gość: Robert Kropiwnicki (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 8.01.2019

Godzina emisji: 8.15

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uważaj na wadliwe czujniki czadu. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 16:53
Okazuje się, że do sprzedaży trafiają wadliwe czujniki czadu. Problem jest duży, dlatego UOKiK przeprowadza specjalne kontrole.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Właściciel escape roomu w Koszalinie zatrzymany. Przesłucha go prokuratura

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 11:37
- Osoba prowadząca escape room została zatrzymana. Prokuratura Okręgowa w Koszalinie zaplanowała przesłuchanie tej osoby oraz pracownika escape roomu - poinformował komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czechy: straż pożarna przeprowadzi kontrolę escape roomów

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 07:10
W związku z tragicznym pożarem escape roomu w Polsce z pięcioma ofiarami śmiertelnymi przeprowadzone zostaną kontrole podobnych obiektów w Czechach - poinformowali przedstawiciele czeskiej straży pożarnej. 
rozwiń zwiń