Anna Zalewska: wychodzimy naprzeciw postulatom związków zawodowych nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 07:55
- Nauczyciele mają prawo czuć się rozgoryczeni, bo od 2012 roku nie dostali ani złotówki podwyżki. My wychodzimy naprzeciw ich postulatom - mówiła w "Sygnałach dnia" Anna Zalewska, minister edukacji narodowej.
Audio
  • Anna Zalewska o rozmowach ze związkowcami (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Anna Zalewska o rozmowach ze związkowcami (Sygnały dnia/Jedynka)

O godzinie 11.00 rozpocznie się kolejne w tym tygodniu spotkanie minister edukacji narodowej ze związkami zawodowymi w sprawie rozporządzenia płacowego. Ma ono określić poziom wzrostu wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli od nowego roku. Ministerstwo edukacji narodowej zaplanowało od stycznia podwyżki od 121 do 166 złotych brutto. Związkowcy jednak grożą strajkiem.

O tej sprawie mówiła w "Sygnałach dnia" Anna Zalewska, minister edukacji narodowej. - Nauczyciele mają prawo czuć się rozgoryczeni, bo od 2012 roku nie dostali ani złotówki podwyżki. My przygotowaliśmy ofertę dla związkowców. Wszystko przeliczyliśmy i mówimy tak: rząd już zapewnił 6,5 miliarda złotych na podwyżki dla tej grupy - stwierdziła Zalewska.

Szefowa MEN dodała, że ma nadzieję na satysfakcjonujące rozmowy ze związkowcami. - Jeżeli natomiast chodzi o odbiurokratyzowanie szkół, to dokonamy analizy tych postulatów. Jednak największa biurokracja wynika z faktu, że realizujemy projekt europejski - przekonywała. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyPiotr Gociek

Gość: Anna Zalewska (minister edukacji narodowej)

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 7.15

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Związkowcy grożą strajkiem. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawi swoje propozycje

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:59
- Poważnie traktujemy postulaty związkowców - powiedział wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Zapewnił, że są one analizowane przez MEN. Poinformował też, że resort edukacji przedstawi w czwartek związkowcom swoje propozycje.
rozwiń zwiń