X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Lubnauer: budujemy nową, jeszcze szerszą, koalicję "europejską"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 09:40
- Wyborcy czekają na nową koalicję – mówiła w Jedynce Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca partii Nowoczesna. Dodała, że powinna być szersza niż poprzednio, trwają rozmowy pomiędzy wieloma ugrupowaniami.
Audio
  • Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej, o wyborach do PE (Sygnały dnia/Jedynka)

Komentując wyniki ostatniego sondażu, w którym Nowoczesna ma mniej niż 1-procentowe poparcie, Katarzyna Lubnauer oceniła, że to reakcja wyborców na zerwanie Koalicji Obywatelskiej. W grudniu siedmioro posłów Nowoczesnej przeszło do Platformy Obywatelskiej, której klub sejmowy zmienił nazwę na klub Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska

Katarzyna Lubnauer mówiła, że wyborcy PO i N. zaakceptowali jesienią Koalicję Obywatelską, co pokazał jej dobry wynik podczas wyborów samorządowych. Jej zdaniem byli rozczarowani formą i stylem jej wygaszenia.

- Nie trzeba patrzeć wstecz, a do przodu. Trzeba szybko budować nową koalicję. Mamy koalicję w budowie – europejską. Rozmawiamy wiele z PSL-em, SLD, Unią Europejskich Demokratów, Zielonymi. Myślę, że będzie tam i PO, w związku z tym, że to będzie szeroka koalicja, która ma szanse uzyskać bardzo dobry, zwycięski wynik w wyborach do PE i parlamentarnych – oznajmiła szefowa Nowoczesnej.

Czy nie jest tak, że rozmowy trwają między mniejszymi podmiotami, by potem wynegocjować dla siebie lepsze warunki w rozmowach z szefem PO, Grzegorzem Schetyną? Katarzyna Lubnauer odparła na to, że jest jasna wola wszystkich partnerów, by taka koalicja powstała.

Katarzyna Lubnauer powiedziała, że koalicja ma przedstawić modernizacyjną, umiarkowaną w treści ofertę dla wyborców. Wśród postulatów, które mogą znaleźć się w programie, wymieniła powrót do finansowania in vitro, walkę o prawa kobiet i z przemocą m. in. wobec kobiet. W programie będzie też nacisk na alternatywne źródła energii – w stronę odejścia od węgla, oparcia się na zielonej energii.

Więcej w nagraniu. W audycji była również mowa m.in. o wizycie wicepremiera Włoch Matteo Salviniego w Polsce i o burzy wokół Narodowego Banku Polskiego.

. .

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyPiotr Gociek

Gość:  Katarzyna Lubnauer (przewodnicząca partii Nowoczesna) 

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 8.15

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Lubnauer: to koniec Koalicji Obywatelskiej w tej postaci

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 08:25
- Ostatni gest pokazuje, że PO nie ma zamiaru kontynuować Koalicji Obywatelskiej. Wrogie przejęcie nie pozwala na stwierdzenie, że mamy koalicję - stwierdziła w Jedynce Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej, pytana w Jedynce o wspólne listy w wyborach do europarlamentu.
rozwiń zwiń