X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Antoni Macierewicz: obecność wojsk amerykańskich w Polsce bardzo ważna

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 08:48
- Bez względu na to czy obecność wojsk amerykańskich w Polsce będzie miała charakter rotacyjny lub inny, chodzi o to, żeby została ona zagwarantowana w sposób formalno-dyplomatyczny - mówił w "Sygnałach dnia" Antoni Macierewicz, poseł PiS. 
Audio
  • Antoni Macierewicz o obecności wojsk amerykańskich w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)

- Sprawa wydaje się przesądzona. Konkretem będzie zwiększenie amerykańskiej obecności i zaangażowania militarnego w Polsce. Tym samym nasz kraj stanie się centrum amerykańskiej aktywności wojskowej w regionie, swego rodzaju regionalną bazą operacyjną dla sił zbrojnych USA - ujawnia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

O obecności wojsk amerykańskich w Polsce mówił w "Sygnałach dnia" Antoni Macierewicz, poseł PiS. - Taka sytuacja byłaby dla Polski korzystna, dlatego że stwarza przesłanki do tego, żebyśmy byli głównym partnerem militarnym i politycznym Stanów Zjednoczonych. Cieszę się więc z tej wypowiedzi, bo z pewnością oparta jest na mocnych postawach - przyznał Macierewicz. 

Polityk dodał, że dla Polski bardzo ważne jest zwiększenie liczby amerykańskich żołnierzy w kraju i ich trwała obecność. Według niego konkretne decyzje w tej sprawie poznamy w tym roku.

Były minister obrony obserwuje wzrost lobby prorosyjskiego w Unii Europejskiej, zwłaszcza wśród takich państw jak Niemcy czy Francja. Jego zdanie, przejawem tego jest żądanie Komisji Europejskiej, która na wniosek Rosji zaleciła wstrzymanie wszelkich prac przy przekopie Mierzei Wiślanej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Antoni Macierewicz (wiceprezes PiS) 

Data emisji: 11.01.2019

Godzina emisji: 8.14

kad/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Kierwiński: w polskiej armii dzieje się bardzo źle

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 10:23
- Od trzech lat nie ma atmosfery w parlamencie do poważnej rozmowy o polskiej armii. Jakakolwiek rozmowa o armii jest zawsze kwitowana przerywaniem komisji, kończeniem jej przed czasem. Jeżeli nie ma chęci rozmowy o tym, co najważniejsze, jeżeli nie ma chęci rozmowy o polskiej armii, to nie można udawać, że nic się nie dzieje - mówił w "Sygnałach dnia" Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej i członek sejmowej Komisja Obrony Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: przekonywaliśmy prezydenta do hasła Fort Trump

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 08:27
Są trzy cele, które stawiam sobie jako minister obrony – wojsko polskie musi być liczniejsze, wyposażone w nowoczesny sprzęt i mocniej osadzone w strukturach NATO, w tym przede wszystkim w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi – powiedział w Jedynce szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślał, że stała baz wojsk USA w Polsce byłaby gwarancją bezpieczeństwa naszego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: pozbyłem się ludzi z kręgów komunistycznych służb i jestem z tego dumny

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 17:00
- Pozbyłem się ludzi z kręgów służb aparatu komunistycznego i dzięki Bogu, że to zrobiłem. Jestem z tego dumny bez względu na to, co o tym mówili ludzie, dla których pan Dukaczewski jest wzorem polskiego patriotyzmu - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz podsumowując swoje dwa lata na stanowisku szefa MON.
rozwiń zwiń