X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Akcja "Bezpieczny autokar. Ferie 2019". Andrzej Adamczyk: inspekcja nie pobłaża

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 09:39
- W przypadku autokarów, które przewożą dzieci na wakacje czy ferie, na szczęście jest coraz mniej rejestrowanych wykroczeń i stosunkowo mało zatrzymujemy dowodów rejestracyjnych - powiedział Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego w "Sygnałach dnia". Zdecydowane działania kontrolne pochwalił minister infrastrukury Andrzej Adamczyk. 
Audio
  • Ruszyła akcja "Bezpieczny autokar. Ferie 2019" (Jedynka/Sygnały dnia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: GITD

Uczniowie z pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego mają już ferie zimowe. Jak co roku w tym czasie, policja i inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego prowadzą kontrole autokarów przewożących dzieci na wypoczynek. Są one realizowane w ramach akcji "Bezpieczny autokar. Ferie 2019". 

- Sprawdzimy stan techniczny pojazdu, sprawdzimy czy kierowcy są trzeźwi, wypoczęci - powiedział Alvin Gajadhur z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Dodał, że kontrole są prowadzone przy głównych szlakach komunikacyjnych, ale również można poprosić inspekcję o przeprowadzenie kontroli autokaru przed wyjazdem.

Gajadhur wyliczył, że podczas ubiegłorocznej akcji, skontrolowano 1300 autokarów i zatrzymano 53 dowody rejestracyjne. - Takich autokarów, które były w fatalnym stanie technicznym, było 21 - wskazał gość Jedynki. Dodał, że na kierowców nałożono niemal 300 mandatów. 

- My pragniemy, żeby wszyscy dojechali bezpiecznie do miejsc wypoczynku i żeby bezpiecznie wrócili - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Wskazał, że jak wynika z kontroli, kierowcy autobusów są trzeźwi, ale równie ważne jest, aby nie przekraczać norm czasu pracy. - Kierowca zmęczony to w skutkach często jak kierowca pod wpływem alkoholu - stwierdził. 

Minister wyjawił, że miał wątpliwości, czy kontrole autokarów nie są zbyt restrykcyjne, ale jego wątpliwości rozwiali sami kierowcy. - Jeden, drugi, trzeci kierowca powtórzył to samo – wie pan, panie ministrze, jeżeli jest jakakolwiek usterka, to mój szef, właściciel firmy, wie, że żaden autobus się nie prześliźnie - powiedział Adamczyk. Jak wyjaśnił, kierowcy nie słyszą już od przełożonych "niech pan sobie jakoś radzi", "musi pan jechać" czy "usterkę usuniemy jak pan wróci". - Inspekcja nie pobłaża i dobrze, że nie pobłaża - stwierdził minister. 

W audycji minister mówił też o pakiecie mobilności nad którym pracuje Parlament Europejski.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury), Alvin Gajadhur (GITD)

Data emisji: 12.01.2019

Godzina emisji: 7.14

fc/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: Polska wyda więcej na utrzymanie kolei

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 17:05
Polska wyda więcej na utrzymanie infrastruktury kolejowej. Do 2023 roku będą to blisko 24 miliardy złotych. Mamy uchwalony program utrzymaniowy, który pozwoli nam zachować efekty inwestycji na lata – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy.
rozwiń zwiń