X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Błażej Spychalski: prawdopodobnie to była zbrodnia popełniona przez osobę niezrównoważoną psychicznie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 08:10
- Jest to potworna, okropna zbrodnia. Popełniona, tak się wydaje, przez osobę niezrównoważoną psychicznie. W wielu mediach te informacje się pojawiają. Myślę, że tak trzeba to odbierać - mówił o zabójstwie Pawła Adamowicza rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski.
Audio
  • - Jest to potworna, okropna zbrodnia - powiedział Błażej Spychalski (Sygnały dnia/Jedynka)

- Nie będziemy organizowali żadnego marszu, postaramy się wszyscy zjawić na pogrzebie i oddać hołd prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi - powiedział prezydent Andrzej Duda po poniedziałkowym spotkaniu w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami ugrupowań politycznych. 

Andrzej Duda później dodał, że dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej.

- Szkoda, że nie wszyscy przywódcy partii politycznych byli na spotkaniu, ale decyzja jest po stronie osób zapraszanych. Pan prezydent chciał porozmawiać o dwóch rzeczach. Po pierwsze o takim wspólnym marszu, przy czym proszę pamiętać, że w momencie, kiedy informował o tej inicjatywie prezydent, Adamowicz jeszcze żył. To miał być marsz nie tyle pamięci, co wsparcia dla pana prezydenta Adamowicza, dla jego walki o życie - mówił Błażej Spychalski.

- W momencie, w którym rozpoczęło się spotkanie o godzinie 16 wiadomo już było, że prezydent Gdańska zmarł. Druga kwestia to była żałoba narodowa, tutaj była pełna zgoda - dodał.

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy stwierdził, że najprawdopodobniej zabójstwo popełniła osoba niezrównoważona psychicznie. - Jest to potworna, okropna zbrodnia. Popełniona, tak się wydaje, przez osobę niezrównoważoną psychicznie. W wielu mediach te informacje się pojawiają. Myślę, że tak trzeba to odbierać. Ta osoba zupełnie nie kryła się z tym, co chciała zrobić. Zresztą, ten pan nawet nie uciekał, czekał aż odpowiednie służby się nim zajmą - zaznaczył. - Mam takie przeświadczenie, że organy państwa zadziałały szybko, zadziałały odpowiednio. 20 minut po tej zbrodni na miejscu był już prokurator - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Błażej Spychalski (rzecznik prezydenta RP)

Data emisji: 15.01.2019

Godzina emisji: 7.16

dcz/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świat polityki wyraża żal i wspomina Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 18:00
Przedstawiciele wszystkich stron sceny politycznej przekazują na Twitterze kondolencje rodzinie zmarłego prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz, zaatakowany wczoraj przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zmarł w szpitalu uniwersyteckim w Gdańsku. 
rozwiń zwiń