X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Piotr Apel: to mógł być każdy z nas

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 09:11
- Życzę wszystkim, by wykorzystali ten trudny czas spoglądając na samych siebie i myśląc, co można robić lepiej. Gdy przyjdzie taka refleksja, jest szansa, że uda się obniżyć temperaturę sporu – powiedział w radiowej Jedynce Piotr Apel z ruchu Kuliz'15 w komentarzu do zabójstwa prezydenta Gdańska. 
Audio
  • Piotr Apel: życzę wszystkim, by wykorzystali ten trudny czas (Jedynka/Sygnały dnia)

Pod hasłem "Stop Nienawiści" odbył się w poniedziałek o godz. 18 protest przed PKiN w Warszawie. Na manifestację, na której dominowała atmosfera smutku po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, przyszły tysiące osób, obecni są politycy różnych ugrupowań.

Piotr Apel pytany, czy udało się przekreślić granice dzielące partie polityczne, odpowiedział: - Tak to nie zadziała i nigdy tak nie będzie. Jedyne, co warto było zrobić w tym zdecydowanie smutnym dniu, to pomyśleć o samym sobie. Co samemu się źle robiło. Jako polityk, wyborca, uczestnik życia politycznego - powiedział.

- Życzę wszystkim, by wykorzystali ten trudny czas spoglądając na samych siebie i myśląc, co można robić lepiej. Gdy przyjdzie taka refleksja, jest szansa, że coś dobrego się stanie i uda się obniżyć temperaturę sporu – dodał.

Piotr Apel podkreślił, że w tym momencie należy myśleć o Pawle Adamowiczu nie jako o polityku, ale jako o ojcu, mężu. - Człowieku, który już nigdy nie zobaczy swoich córek, który z powodu czystej nienawiści nie będzie mógł spędzać czasu ze swoją żoną, a jego dzieci nie będą mogły się z nim bawić - powiedział.

Pytany o podziały na scenie politycznej, polityk powiedział, że negatywne komentarze w sieci, to jest coś, co się zbiera i co dokleja się do różnych uczestników życia publicznego. - Niewiele wystarczy, by szaleniec zrobił, to co zrobił - powiedział Apel. – To mógł być każdy z nas – dodał.

Poseł Kukiz'15 podkreślił, że każdy lider ugrupowania, który akceptuje niegodne zachowanie swoich przedstawicieli musi ponieść odpowiedzialność. - Mam nadzieję, że uda się wyizolować największych jątrzycieli ze sceny politycznej - powiedział.

Podkreślił też, że rozumie, iż nigdy nie ustrzeże się 2-3 tys. osób działających aktywnie w życiu publicznym. - Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby zbudowanie dyskusji na wysokim poziomie i jest to możliwe - dodał Piotr Apel.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Piotr Apel (poseł, Kukiz'15)

Data emisji: 15.01.2019

Godzina emisji: 8.16

tjak/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak