Zabójstwo Pawła Adamowicza. Piotr Apel: to mógł być każdy z nas

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 09:11
- Życzę wszystkim, by wykorzystali ten trudny czas spoglądając na samych siebie i myśląc, co można robić lepiej. Gdy przyjdzie taka refleksja, jest szansa, że uda się obniżyć temperaturę sporu – powiedział w radiowej Jedynce Piotr Apel z ruchu Kuliz'15 w komentarzu do zabójstwa prezydenta Gdańska. 
Audio
  • Piotr Apel: życzę wszystkim, by wykorzystali ten trudny czas (Jedynka/Sygnały dnia)

Pod hasłem "Stop Nienawiści" odbył się w poniedziałek o godz. 18 protest przed PKiN w Warszawie. Na manifestację, na której dominowała atmosfera smutku po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, przyszły tysiące osób, obecni są politycy różnych ugrupowań.

Piotr Apel pytany, czy udało się przekreślić granice dzielące partie polityczne, odpowiedział: - Tak to nie zadziała i nigdy tak nie będzie. Jedyne, co warto było zrobić w tym zdecydowanie smutnym dniu, to pomyśleć o samym sobie. Co samemu się źle robiło. Jako polityk, wyborca, uczestnik życia politycznego - powiedział.

- Życzę wszystkim, by wykorzystali ten trudny czas spoglądając na samych siebie i myśląc, co można robić lepiej. Gdy przyjdzie taka refleksja, jest szansa, że coś dobrego się stanie i uda się obniżyć temperaturę sporu – dodał.

Piotr Apel podkreślił, że w tym momencie należy myśleć o Pawle Adamowiczu nie jako o polityku, ale jako o ojcu, mężu. - Człowieku, który już nigdy nie zobaczy swoich córek, który z powodu czystej nienawiści nie będzie mógł spędzać czasu ze swoją żoną, a jego dzieci nie będą mogły się z nim bawić - powiedział.

Pytany o podziały na scenie politycznej, polityk powiedział, że negatywne komentarze w sieci, to jest coś, co się zbiera i co dokleja się do różnych uczestników życia publicznego. - Niewiele wystarczy, by szaleniec zrobił, to co zrobił - powiedział Apel. – To mógł być każdy z nas – dodał.

Poseł Kukiz'15 podkreślił, że każdy lider ugrupowania, który akceptuje niegodne zachowanie swoich przedstawicieli musi ponieść odpowiedzialność. - Mam nadzieję, że uda się wyizolować największych jątrzycieli ze sceny politycznej - powiedział.

Podkreślił też, że rozumie, iż nigdy nie ustrzeże się 2-3 tys. osób działających aktywnie w życiu publicznym. - Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby zbudowanie dyskusji na wysokim poziomie i jest to możliwe - dodał Piotr Apel.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Piotr Apel (poseł, Kukiz'15)

Data emisji: 15.01.2019

Godzina emisji: 8.16

tjak/abi