X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Tyszka: musimy obniżyć temperaturę sporu politycznego

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 08:41
- To, co dzieje się po śmierci Pawła Adamowicza, pokazuje, że coś jest złego w debacie publicznej. Za dużo w niej nienawiści i agresji - powiedział na antenie Jedynki wicemarszałek sejmu Stanisław Tyszka.
Audio
  • Stanisław Tyszka: potrzebujemy poważnej debaty ustrojowej (Sygnały dnia/Jedynka)

- Potrzebujemy poważniejszej debaty na temat obniżenia temperatury sporu politycznego. Konflikty są naturalne w demokracji, natomiast w Polsce często przekraczają one granicę przyzwoitości i każdy powinien szukać winy u siebie, nie można robić rachunku cudzego sumienia. Trzeba się zastanowić, jak dyskutujemy w Polsce o sprawach publicznych. To co się dzieje po śmierci Pawła Adamowicza, pokazuje, że coś jest złego w debacie publicznej. Za dużo w niej nienawiści i agresji - powiedział wicemarszełek Sejmu.

Polityk skrytykował również obecny ustrój. - Kukiz’15 od początku istnienia powtarza, że konflikt wykorzystywany politycznie przez partie jest wpisany w obecny ustrój, w sposób, w jaki wybieramy elity polityczne i rozwiązujemy spory. Potrzebujemy poważnej debaty ustrojowej o zmianie konstytucji. Dopóki nie przywrócimy władzy obywatelom, dopóty nic się nie zmieni. Ludzie muszą mieć możliwość odwoływania posłów - przyznał Tyszka.

Posłowie zdecydują w Sejmie o tegorocznym budżecie państwa. Zdaniem Stanisława Tyszki potrzebujemy rzetelnej debaty. - Kwestia budżetu jest najważniejszą ustawą w ciągu roku, a przewiduje zadłużanie kolejnych pokoleń Polaków. Mamy deficyt 30 mld złotych, dlatego Kukiz’15 będzie przeciw, bo jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które opowiada się za zrównoważonym budżetem - powiedział poseł.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Stanisław Tyszka (wicemarszałek Sejmu z Kukiz'15)

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 8.15

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak