X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ks. Paweł Rytel-Andrianik: wiara daje nam moc po śmierci bliskiej osoby

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 09:55
- Modlitwa jest czymś, co teraz wszyscy możemy zrobić dla Pawła Adamowicza - powiedział w radiowej Jedynce ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
Audio
  • Ks. Paweł Rytel-Andrianik o poczuciu wspólnoty po zabójstwie Pawła Adamowicza (Sygnał dnia/Jedynka)

Gdańszczanie żegnają prezydenta Pawła Adamowicza. W czwartek o 17.00 trumna z jego ciałem została wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności. Przez całą dobę przy zmarłym stały dwuosobowe warty honorowe wystawione przez przedstawicieli ZHP, ZHR, Straży Miejskiej i wojska.

Czytaj więcej
gdansk trumna 1200 pap.jpg
Gdańsk żegna swojego prezydenta. Trumna z ciałem Pawła Adamowicza wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności

- W takich sytuacjach wychodzi to, co siedzi wewnątrz człowieka, czyli głęboka potrzeba religijna. Ludzkość od zawsze ma potrzeby duchowe, a wiara jest z zasady wpisana w nasze życie - zaznaczył ks. Paweł Rytel-Andrianik. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski zauważył, że "wiara pomaga nam w przejściu trudnego czasu". - Ona daje nam moc - dodał.

Duchowny stwierdził, że "piękna jest wrażliwość Polaków". - My się zjednoczymy podczas pogrzebu, żeby towarzyszyć w ostatniej drodze życia śp. Pawła Adamowicza - podkreślił gość programu. Duchowny zaznaczył również, że jeżeli odczuwamy wiarę, współczucie i wspólnotę to znaczy, że dobrze przeżywamy czas żałoby. - Niech każdy z nas zrobi sobie wewnętrzny rachunek sumienia nad tym, jak przeżywa żałobę - przypomniał ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Czytaj więcej
rada 1200.jpg
Gdańsk: uroczysta sesja rady miasta poświęcona Pawłowi Adamowiczowi

W niedzielę wieczorem Pawła Adamowicza zaatakował nożem w centrum miasta 27-letni Stefan W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. W samorządzie gdańskim zasiadał od początku jego powstania, tj. od 1990 r. W latach 1994-1998 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: ks. Paweł Rytel-Andrianik (rzecznik Konferencji Episkopatu Polski)

Data emisji: 18.01.2019

Godzina emisji: 7.15

jp/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. "To tragedia i wielkie zło"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 18:00
Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. O jego śmierci poinformowało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. - Mimo wszelkich starań, nie udało się go uratować - powiedział doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor do spraw lecznictwa gdańskiej placówki. 
rozwiń zwiń