X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyrektor Generalny EBU: powinniśmy chronić profesjonalne dziennikarstwo

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 08:16
Już wkrótce dziennikarze Polskiego Radia będą mogli brać udział w zajęciach prowadzonych przez ekspertów z Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Dokumenty w tej sprawie podpisali w czwartek w Warszawie: Andrzej Rogoyski - Prezes Zarządu Polskiego Radia, Mariusz Staniszewski – Członek Zarządu Polskiego Radia oraz Noel Curran - Dyrektor Generalny EBU.
Audio
  • Dyrektor Generalny EBU: powinniśmy chronić profesjonalne dziennikarstwo (Sygnały dnia/Jedynka)
Noel Curran podczas rozmowy z Piotrem Chęcińskim
Noel Curran podczas rozmowy z Piotrem ChęcińskimFoto: PR24

Noel Curran w rozmowie z redaktorem naczelnym portalu PolskieRadio24.pl Piotrem Chęcińskim podkreślił, że jednym z najważniejszych problemów współczesnych mediów jest walka z tzw. fake newsami.

Czytaj więcej
ebu podpisanie 1200.jpg
Regionalne Centrum Szkoleniowe EBU w Polskim Radiu

- Myślę, że jest to odpowiedzialność społeczna. Ten fenomen, ogrom pojawiających się informacji, które nazywamy "fake newsami", niedostatkiem informacji czy też dezinformacją, miał ogromny wpływ m.in. na przebieg wyborów i wiedzę na temat bieżących spraw - mówi Dyrektor Generalny EBU. - Właściciele mediów społecznościowych muszą być poddawani odpowiednim kontrolom. Muszą ich obejmować odpowiednie regulacje prawne, ponieważ są oni bierni w stosunku do tego, co dzieje się na ich platformach - dodaje Noel Curran. 

Rozmówca Piotra Chęcińskiego podkreśla, że powinniśmy chronić profesjonalne dziennikarstwo. - Takie, które jest godne zaufania - mówi. - Martwię się o dziennikarstwo. Spotykam często młodych dziennikarzy, którzy robią sześć różnych rzeczy naraz. Nie zarabiają dobrze. Pracują pod ogromną presją. Martwię się, do czego to wszystko prowadzi. Potrzebujemy zawodowych wyspecjalizowanych dziennikarzy. Istotna jest również odpowiedzialność za to, co publikujemy - zaznacza.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Noelem Curranem, który mówił także o tym, jak zachęcić młodych ludzi do korzystania z tradycyjnych środków przekazu. Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Katarzyna Hejke, Wiesław Molak

Rozmawiał: Piotr Chęciński (redaktor naczelny portalu PolskieRadio24.pl)

Gość: Noel Curran (Dyrektor Generalny Europejskiej Unii Nadawców - EBU)

Data emisji: 18.01.2019

Godzina emisji: 7.40

kh/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef EBU: potrzebujemy zawodowych, wyspecjalizowanych dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 21:06
- Powinniśmy chronić profesjonalne dziennikarstwo. Takie, które jest godne zaufania - powiedział Dyrektor Generalny Europejskiej Unii Nadawców (EBU) Noel Curran w rozmowie z redaktorem naczelnym portalu PolskieRadio24.pl Piotrem Chęcińskim. Mówił też o fake newsach, sile, ale i braku nadzoru nad mediami społecznościowymi oraz recepcie na przyciągnięcie młodego odbiorcy przez tradycyjne media. Na tym polu z uznaniem wypowiedział się o działaniach serwisu PolskieRadio24.pl.
rozwiń zwiń