Psycholog: każdy na swój sposób powinien przeżyć żałobę po Pawle Adamowiczu

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 09:10
- Musimy umieć radzić sobie z trudnymi sytuacjami, one były i będą. Jeżeli człowiek lekceważy możliwość przeżycia takiego dramatu może ciężko zapłacić w przyszłości - mówi w "Sygnałach dnia" psycholog Andrzej Tucholski. 
Audio
  • Psycholog o przeżywaniu żałoby po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (Sygnały dnia/Jedynka)
Kondukt żałobny z trumną z ciałem zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
Kondukt żałobny z trumną z ciałem zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła AdamowiczaFoto: PAP/Adam Warżawa

W sobotę w Gdańsku odbędą się uroczystości pogrzebowe zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Rozpoczną się one w południe mszą pogrzebową w Bazylice Mariackiej pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia. 

- Każdy z nas, na tyle na ile to odczuwa, powinien na swój sposób przeżyć tę żałobę. Zachęcam do poradzenia sobie, przeżycia tej sytuacji bardziej świadomie niż tylko na poziomie czystych emocji - mówi gość Jedynki. - Człowiek, który nie przeżyje w sposób dojrzały tak dramatycznej sytuacji, może nawet całe lata mieć w sobie ten nierozwiązany problem - dodaje. 

- Jedną z metod przeżywania żałoby może być próba odnalezienia w tragicznych wydarzeniach dla nas osobiście jakiegoś sensu na dalsze życie. Próbę zastosowania tych wszystkich emocji, które są wokół nas do innego budowania hierarchii wartości, celów - podkreśla Andrzej Tucholski. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Andrzej Tucholski (psycholog)

Data emisji: 19.01.2019

Godzina emisji: 8.15

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przez całą dobę oddawali hołd Pawłowi Adamowiczowi. Policzono, ile osób przyszło do ECS

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 20:33
53 tys. osób oddało ostatni hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi przed jego trumną, którą wystawiono w czwartek po południu w Ogrodzie Zimowym Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku - poinformowało w piątek ECS.
rozwiń zwiń