Waldemar Paruch: Pawła Adamowicza zabił morderca, nie atmosfera polityczna

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 07:46
- Budowanie związków przyczynowo-skutkowych w odniesieniu do zbrodni gdańskiej jest bardzo szkodliwe. Jeżeli powiela się opinię, że to jakaś atmosfera polityczna zamordowała prezydenta Pawła Adamowicza to należy temu zaprzeczyć - mówił w radiowej Jedynce profesor Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych. 
Audio
  • Szef CAS: w Gdańsku zabił morderca, nie atmosfera polityczna (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość radiowej Jedynki podkreślił, że upolitycznienie tej zbrodni spowoduje w Polsce wiele problemów. - To będzie oznaczało, że polaryzacja będzie wyraźnie wzmocniona i zostaną przekroczone kolejne linie. Jednocześnie związki przyczynowo-skutkowe będą wbrew faktom i temu, co ustalili dziennikarze i specjaliści z zakresu psychiatrii. Ważne jest jak i co będzie w naszym kraju upolityczniane. Sama istota polityki się nie zmieni - wskazał szef Centrum Analiz Strategicznych. 

Waldemar Paruch podkreślił, że dziennikarze często przekraczają granice w krytyce instytucji państwa. - Budowanie w niektórych mediach, że jest to państwo pisowskie jest dla życia publicznego niebezpieczne. Świat medialny jest bardzo wyraźnie podzielony. Źle by się stało gdyby walka z mową nienawiści przełożyłaby się na zablokowanie dyskusji – wyjaśnił gość "Sygnałów dnia".  

Szef CAS wskazał, że po 2015 roku mamy do czynienia z pluralizmem mediów. - Wcześniej monizm informacyjny był widoczny zwłaszcza w telewizjach. Powodował, że rzeczywistość społeczna była zafałszowywana. Obywatel nie mógł sobie wyrobić opinii ze względu na to, że był odcięty od wielu informacji. Trzeba pamiętać, że polemiki między dziennikarzami są dzisiaj pożądane - powiedział gość radiowej Jedynki.

Więcej w całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Waldemar Paruch (szef Centrum Analiz Strategicznych)

Data emisji: 21.01.2019

Godzina emisji: 7.17

ras/kh

Czytaj także

Ks. Paweł Rytel-Andrianik: wiara daje nam moc po śmierci bliskiej osoby

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 09:55
- Modlitwa jest czymś, co teraz wszyscy możemy zrobić dla Pawła Adamowicza - powiedział w radiowej Jedynce ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Borowczak: Adamowicz stopniowo dochodził do mistrzostwa

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 08:48
- Zasługą Pawła Adamowicza jest m.in to, ze Gdańsk jest wysoko na liście miast, w których się żyje najlepiej, które się rozwijają, że jest on skierowany na pomoc ludziom, a także to, że o Gdańsku dobrze mówi na całym świecie - powiedział na antenie radiowej Jedynki poseł PO i opozycjonista z czasów PRL - Jerzy Borowczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psycholog: każdy na swój sposób powinien przeżyć żałobę po Pawle Adamowiczu

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 09:10
- Musimy umieć radzić sobie z trudnymi sytuacjami, one były i będą. Jeżeli człowiek lekceważy możliwość przeżycia takiego dramatu może ciężko zapłacić w przyszłości - mówi w "Sygnałach dnia" psycholog Andrzej Tucholski. 
rozwiń zwiń