X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Rzymkowski: nie jest potrzebna uchwała o "mowie nienawiści"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 10:03
- W polskim prawie jest cały szereg instrumentów, z których osoba pokrzywdzona mową nienawiści może skorzystać. Inną sprawą jest fakt, że policja lub prokuratura w wielu przypadkach są po prostu nieskuteczne - powiedział Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz'15
Audio
  • Tomasz Rzymkowski: ws. "mowy nienawiści" policja lub prokuratura są czasem nieskuteczne (Jedynka/Sygnały dnia)

Po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Sejmie pojawił się pomysł dotyczący uchwały ws. agresywnego języka w debacie publicznej. Niektórzy posłowie już zapowiedzieli, że ją podpiszą. Gość radiowej Jedynki, pytany o ustawodawstwo dotyczące tzw. "mowy nienawiści", zwrócił uwagę, że taki projekt został przedstawiony przez klub Nowoczesnej jeszcze w 2016 roku, ale został odrzucony już w pierwszym czytaniu.

- Został odrzucony, bo w polskim porządku prawnym znajdują się odpowiednie narzędzia, chroniące dobra osobiste, chroniące przed agresją słowną czy fizyczną. I nie ma potrzeby, by wprowadzać nowe pojęcia. Po drugie wprowadzenie takiego instrumentu będzie swoistą pałką, maczugą, którą dajemy do ręki lewicowo-liberalnym aktywistom, którzy wprost będą wprowadzać cenzurę i nie będzie można na pewne tematy w ogóle rozmawiać z racji na ograniczenia wynikające z tego potworka lewicowego, jakim jest pojęcie "mowy nienawiści" - powiedział poseł Kukiz’15.

Tomasz Rzymkowski zwrócił uwagę, że często jest problem, jeśli chodzi o wykrycie sprawców lub -  w wypadku, gdy te osoby zostały wykryte - prokuratura stwierdza, że jest to niska szkodliwość społeczna "mimo iż padają bardzo poważne oskarżenia, niczym nieuargumentowane, okraszone bardzo wulgarnymi, obscenicznymi słowami".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyPiotr Gociek

Gość: Tomasz Rzymkowski (poseł Kukiz'15, wiceszef komisji ds. reprywatyzacji Amber Gold)

Data emisji: 23.01.2019

Godzina emisji: 8.15

tjak/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Rzymkowski: Trybunał Konstytucyjny wydał polityczny wyrok

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 10:26
– Trybunał Konstytucyjny okazał się organem władzy wykonawczej. Wydał polityczny wyrok. Ta skarga wywoła wielkie oburzenie środowisk kresowych – powiedział na antenie radiowej Trójki poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policja zatrzymała ponad 20 osób podejrzanych o kierowanie gróźb

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 11:19
W całym kraju policjanci zatrzymali już ponad dwadzieścia osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków czy też takich, które publicznie drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska. 
rozwiń zwiń