X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak: Wojsko Polskie będzie korzystało z nowoczesnego sprzętu

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 07:55
- PZL Mielec to dobre zakłady, produkt też jest sprawdzony w ponad 30 krajach na polu walki. To gwarancja tego, że Wojsko Polskie będzie korzystało z nowoczesnego sprzętu - powiedział na antenie radiowej Jedynk szef MON Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Mariusz Błaszczak: Wojsko Polskie będzie korzystało z nowoczesnego sprzętu (Sygnały dnia/Jedynka)

Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu dostarczą śmigłowce dla wojsk specjalnych dostarczą zakłady lotnicze w Mielcu. Podpisanie umowy nastąpi w piątek w siedzibie mieleckiej firmy. Spółka ma dostarczyć na początek cztery śmigłowce Black Hawk.

Pytany o szczegóły, Mariusz Błaszczak powiedział, że to dobra wiadomość. - PZL Mielec to dobre zakłady, produkt też jest sprawdzony w ponad 30 krajach na polu walki. To gwarancja tego, że Wojsko Polskie będzie korzystało z nowoczesnego sprzętu - powiedział szef MON.

Mariusz Błaszczak dodał, że to dopiero pierwsza partia. - W ten sposób rozpoczynamy współpracę. Toczy się też przetarg związany z kupieniem wyspecjalizowanych śmigłowców dla Marynarki Wojennej. Dla mnie ważne jest to, że to polskie zakłady - PZL Mielec - wyprodukują dla Wojska Polskiego ten sprzęt - podkreślił polityk.

Minister mówił też o podwyżkach dla żołnierzy, które MON zapowiadało jeszcze w połowie ubiegłego roku. - Podwyżki dla żołnierzy znajdą się na ich kontach 1 lutego – zaznaczył polityk. Dopytywany o szczegóły powiedział, że szeregowi otrzymają wynagrodzenie wyższe o 14 proc., podoficerowie - o 11 proc., oficerowie młodsi - o 10 proc. - Zależało mi na tym, by najwyższe podwyżki były w tych grupach, do których przystępują ci, którzy dopiero wstępują do wojska. Żeby wynagrodzenie w Wojsku Polskim było konkurencyjne, szczególnie na początku kariery żołnierzy. Średnie wynagrodzenie po podwyżkach w WP wyniesie 5530 zł. W budżecie na rok 2019 mamy również zagwarantowane podwyżki dla pracowników cywilnych w wojsku. W wysokości 300 zł. W tej chwili trwają rozmowy ze związkami zawodowymi – podkreślił Mariusz Błaszczak. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyPiotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej)

Data emisji: 24.01.2019

Godzina emisji: 7.15

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak