Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Prymas Polski: spotkanie na Lednicy będzie echem Panamy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 08:34
- To radość, dziękczynienie, wspólnota wiary i modlitwy, która nas łączy – mówił prymas Polski abp Wojciech Polak pytany o odczucia i wrażenia ze Światowych Dni Młodzieży. Zaprosił młodych do wsłuchania się w przesłanie z ŚDM 1 czerwca na XXIII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. 
Audio
  • Abp Wojciech Polak o Światowych Dniach Młodzieży i pielgrzymce papieża do Panamy (Sygnały dnia/Jedynka)
Prymas Polski Wojciech Polak
Prymas Polski Wojciech PolakFoto: prymaspolski.pl

W Panamie do niedzieli trwają 34. Światowe Dni Młodzieży. To olbrzymie zgromadzenie młodych. Wśród nich jest około 3,5 tysiąca Polaków.

Papież Franciszek rano w niedzielę zaprosi młodych na kolejne Światowe Dni Młodzieży. - Przed następnym spotkaniem, które wyznaczy Ojciec Święt, będą spotkania, które będą echem Panamy – jak na przykład na Lednicy, 1 czerwca – mówił prymas Polski, metropolita gnieźnieński, abp Wojciech Polak w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia,  Przemysławem Goławskim.

- Już dziś zapraszam młodzież na spotkanie lednickie 1 czerwca. Chciejmy przeżyć ten czas, jako szczególny czas wsłuchania się jeszcze raz w orędzie, które usłyszeliśmy od papieża w Panamie. Przyjmijmy je, jako przesłanie na drogę – mówił.

- Ważne jest, byśmy wykorzystali kulturę spotkania, którą tutaj tworzymy, przybywając z różnych narodów, krajów, mówiąc różnymi językami, różnie ubrani i inaczej myślący – ale jesteśmy jednym – mówił też prymas Polski abp Wojciech Polak.  Dodał, że sercem i centrum spotkania jest Jezus. – Spotykamy się w duchu Kościoła powszechnego – dodał.  

Prymas Polski, metropolita gnieźnieński, arcybiskup Wojciech Polak mówił, że grupy młodych przebywają w Panamie  od dwóch tygodni – najpierw przebywały w parafiach w różnych częściach kraju, teraz na spotkanie z młodymi przyleciał papież Franciszek. Papież dotarł do Panamy 24 stycznia i zostanie tam do ostatniego dnia ŚDM, do niedzieli.

- Rzuca się w oczy wielka gościnność, serdeczność, otwarcie ludzi, którzy nas przyjmują – powiedział prymas. Nigdy dosyć, żeby im dziękować – mówił prymas.

Więcej w nagraniu.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyPrzemysław Goławski

Gość: prymas Polski, metropolita gnieźnieński, arcybiskup Wojciech Polak

Data emisji: 26.01.2019

Godzina emisji: 7:15

agkm

Czytaj także

ŚDM: kopia wizerunku Matki Bożej Kalwaryjskiej pojedzie do Panamy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 14:18
Kopia wizerunku Madonny z Kalwarii Zebrzydowskiej obecna będzie wśród licznych obrazów Matki Bożej z różnych miejsc na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie - podało biuro prasowe kalwaryjskiego sanktuarium.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Andrzej Majewski: duża obecność Polaków na ŚDM w Panamie bardzo cieszy

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 12:59
- Ponad 3,5 tysiąca Polaków przyjechało lub jest jeszcze w drodze na ŚDM. Polacy są więc bardzo widoczną grupą - mówił w audycji "W samo południe" ks. Andrzej Majewski z redakcji programów katolickich Polskiego Radia o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. 
rozwiń zwiń