X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Prymas Polski: spotkanie na Lednicy będzie echem Panamy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 08:34
- To radość, dziękczynienie, wspólnota wiary i modlitwy, która nas łączy – mówił prymas Polski abp Wojciech Polak pytany o odczucia i wrażenia ze Światowych Dni Młodzieży. Zaprosił młodych do wsłuchania się w przesłanie z ŚDM 1 czerwca na XXIII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. 
Audio
  • Abp Wojciech Polak o Światowych Dniach Młodzieży i pielgrzymce papieża do Panamy (Sygnały dnia/Jedynka)
Prymas Polski Wojciech Polak
Prymas Polski Wojciech PolakFoto: prymaspolski.pl

W Panamie do niedzieli trwają 34. Światowe Dni Młodzieży. To olbrzymie zgromadzenie młodych. Wśród nich jest około 3,5 tysiąca Polaków.

Papież Franciszek rano w niedzielę zaprosi młodych na kolejne Światowe Dni Młodzieży. - Przed następnym spotkaniem, które wyznaczy Ojciec Święt, będą spotkania, które będą echem Panamy – jak na przykład na Lednicy, 1 czerwca – mówił prymas Polski, metropolita gnieźnieński, abp Wojciech Polak w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia,  Przemysławem Goławskim.

- Już dziś zapraszam młodzież na spotkanie lednickie 1 czerwca. Chciejmy przeżyć ten czas, jako szczególny czas wsłuchania się jeszcze raz w orędzie, które usłyszeliśmy od papieża w Panamie. Przyjmijmy je, jako przesłanie na drogę – mówił.

- Ważne jest, byśmy wykorzystali kulturę spotkania, którą tutaj tworzymy, przybywając z różnych narodów, krajów, mówiąc różnymi językami, różnie ubrani i inaczej myślący – ale jesteśmy jednym – mówił też prymas Polski abp Wojciech Polak.  Dodał, że sercem i centrum spotkania jest Jezus. – Spotykamy się w duchu Kościoła powszechnego – dodał.  

Prymas Polski, metropolita gnieźnieński, arcybiskup Wojciech Polak mówił, że grupy młodych przebywają w Panamie  od dwóch tygodni – najpierw przebywały w parafiach w różnych częściach kraju, teraz na spotkanie z młodymi przyleciał papież Franciszek. Papież dotarł do Panamy 24 stycznia i zostanie tam do ostatniego dnia ŚDM, do niedzieli.

- Rzuca się w oczy wielka gościnność, serdeczność, otwarcie ludzi, którzy nas przyjmują – powiedział prymas. Nigdy dosyć, żeby im dziękować – mówił prymas.

Więcej w nagraniu.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyPrzemysław Goławski

Gość: prymas Polski, metropolita gnieźnieński, arcybiskup Wojciech Polak

Data emisji: 26.01.2019

Godzina emisji: 7:15

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ŚDM: kopia wizerunku Matki Bożej Kalwaryjskiej pojedzie do Panamy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 14:18
Kopia wizerunku Madonny z Kalwarii Zebrzydowskiej obecna będzie wśród licznych obrazów Matki Bożej z różnych miejsc na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie - podało biuro prasowe kalwaryjskiego sanktuarium.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Andrzej Majewski: duża obecność Polaków na ŚDM w Panamie bardzo cieszy

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 12:59
- Ponad 3,5 tysiąca Polaków przyjechało lub jest jeszcze w drodze na ŚDM. Polacy są więc bardzo widoczną grupą - mówił w audycji "W samo południe" ks. Andrzej Majewski z redakcji programów katolickich Polskiego Radia o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. 
rozwiń zwiń