Grzegorz Długi o zatrzymaniach CBA: służby działają i chwała im za to

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 09:40
- Obrona narodowa jest kwestią kluczową. Dobrze, że udało się wykryć prawdopodobieństwo poważnego przestępstwa - powiedział na antenie radiowej Jedynki Grzegorz Długi, poseł Kukiz'15. W poniedziałek rano funkcjonariusze CBA zatrzymali sześć osób związanych z MON, które są podejrzane m.in. o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych.
Audio
  • Grzegorz Długi (Kukiz'15) o zatrzymaniach CBA (Sygnały dnia/Jedynka)
Grzegorz Długi
Grzegorz DługiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak informuje CBA w komunikacie, "wśród zatrzymanych jest były szef gabinetu politycznego MON Bartłomiej M., były członek zarządu spółki PGZ S.A. Radosław O., były parlamentarzysta Mariusz Antoni K., a także trzej byli pracownicy MON oraz spółki PGZ".

Czytaj więcej
ba 663 blur1.jpg
Były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej i były poseł PiS zatrzymany przez CBA

- Chciałoby się, by w gremiach decydujących o naszej obronności zasiadali ludzie, dla których najważniejszą rzeczą jest narodowy interes, a nie własne korzyści. To jest dla mnie wstrząs, że tego typu działania mogły mieć miejsce - stwierdził Grzegorz Długi. Poseł Kukiz'15 podkreślił, że w tej sytuacji służby zadziałały. - Chwała im za to. Jestem zaniepokojony jednak tym, że jest tak wiele osób, które chcą na naszej obronie i bezpieczeństwie robić własne interesy - dodał.

Gość programu odniósł się także do sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej, która odbyła się pod hasłem "Kobieta, Polska, Europa". - Grzegorz Schetyna poszedł ostro i po brzytwie. Pokazuje on coś, co jest smutne w polityce, czyli przede wszystkim emocjonalny przekaz. Ważne jest napuszczanie ludzi na siebie, natomiast nie ma znaczenia spokojna i merytoryczna dyskusja - ocenił polityk. Poseł stwierdził, że propozycje szefa PO pogłębią tylko polskie problemy, chociażby w wymiarze sprawiedliwości. - Będzie odstrzeliwanie przeciwników politycznych - zaznaczył Grzegorz Długi.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Grzegorz Długi (Poseł Kukiz'15)

Data emisji: 28.01.2019

Godzina emisji: 8.15

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kobieta, Polska, Europa". Komentarze po wystąpieniu Grzegorza Schetyny

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 14:43
- Opozycja stosuje wybiegi propagandowe, by objąć władzę - zauważył Andrzej Michałowski. - Nikt nie dzielił Polski tak, jak Platforma Obywatelska - powiedział Ryszard Majdzik. Goście PR24 komentowali konwencję "Kobieta, Polska, Europa" zorganizowaną przez Koalicję Obywatelską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Horała: nie było w ogóle monitorowania luki w podatku VAT

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 08:16
- Minister Rostowski to jeden z najważniejszych świadków. Teraz jest czas na zadanie mu pytań, których nie zdążyliśmy za pierwszym razem - powiedział na antenie Jedynki poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała, szef sejmowej komisji śledczej ds. VAT.
rozwiń zwiń