X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Publicysta: projekt Biedronia to ważny test społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 10:00
- Jestem bardzo zaskoczony konwencją Roberta Biedronia, nie spodziewałem się tak radykalnie lewicowych haseł – mówił w Jedynce Agaton Koziński, "Polska The Times".   
Audio
  • Agaton Koziński ("Polska The Times") o scenie politycznej przed wyborami do PE (Sygnały dnia/Jedynka)

Według dziennikarza "Polska The Times" Robert Biedroń zdecydował się na ostry kurs  w duchu filmu ”Kler”, choć polskie społeczeństwo jest w dużej mierze katolickie, jak się wydaje, również światopoglądowo.

Agaton Koziński zauważył, że spodziewał się lewicowych nastrojów w społeczeństwie, pewnej formy zapateryzmu, ale nie w tak ostrym wydaniu. Publicysta stwierdził, że albo Robert Biedroń jest geniuszem i dostrzegł to, czego inni nie widzą, albo też potężnie się pomylił.

W jego ocenie - ten projekt to bardzo ważny test w kwestii nastawienia politycznego społeczeństwa w Polsce.

W niedzielę w Warszawie były prezydent Słupska Robert Biedroń zainaugurował działalność swej partii o nazwie "Wiosna". Zapowiedział m.in. powołanie komisji sprawiedliwości i pojednania do rozliczenia tych, którzy łamali konstytucję, odpartyjnienie spółek skarbu państwa, likwidację Rady Mediów Narodowych, przygotowanie ustawy o jawności i zasadach wynagrodzeń w sektorze publicznych oraz wprowadzenie prawa do aborcji na żądanie do 12. tygodnia, likwidację Funduszu Kościelnego, wycofanie religii ze szkół, renegocjację konkordatu, a także zamknięcie kopalni węgla do 2035 roku.

W programie była też mowa o tym, czy Robert Biedroń będzie chciał stowarzyszyć z Nowoczesną - zdaniem Agatona Kozińskiego, może ona stanowić dla niego obciążenie. Dziennikarze zastanawiali się też, czy PSL i Nowoczesna będą ze sobą współpracować przed wyborami, a taże rozważali skutki ewentualnego połączenia sił Nowoczesnej z Ryszardem Petru.

Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Agaton Koziński ("Polska The Times")

Data emisji: 04.02.2019

Godzina emisji: 8.40

Jedynka/PAP/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak