Finansowanie Wiosny. Paulina Piechna-Więckiewicz: nie mamy powodu, by się wstydzić

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 08:26
- Obowiązuje nas ustawa o partiach politycznych, tam jasno są wskazane źródła finansowania. Źródła finansowania konwencji oraz mini konwencji, w których obecnie bierze udział Robert Biedroń – mówi o finansowaniu partii Wiosna w "Sygnałach dnia" z Paulina Piechna-Więckiewicz, koordynatorka regionalna ugrupowania.
Audio
  • Paulina Piechna-Więckiewicz o finansowaniu partii Wiosna (Sygnały dnia/Jedynka)
Paulina Piechna-Więckiewicz
Paulina Piechna-Więckiewicz Foto: Robert Bartosewicz/PR

Gość radiowej Jedynki tłumaczyła, że Wiosna pozyskuje pieniądze dzięki wpłatom od osób, które popierają inicjatywy Roberta Biedronia. - W naszym przypadku to jest kwestia wpłat i darowizny od sympatyków i sympatyczek skupionych wokół ruchu Roberta Biedronia i partii Wiosna - wyjaśniała Paulina Piechna-Więckiewicz.

Prowadzący audycję Piotr Gociek zwrócił uwagę, że wątpliwości nie dotyczą wpłat od sympatyków, tylko pieniędzy pozyskiwanych ze sprzedaży gadżetów. Przypomniał, że w 2016 Państwowa Komisja Wyborcza z podobnego powodu odrzuciła sprawozdanie finansowe partii Korwin. 

- Pan mówi o artykule pana redaktora Dobskiego (Dziennikarz Marcin Dobski na stronach Portalu PolskieRadio24.pl opisał sposób finansowania partii Wiosna - red.). My naprawdę nie mamy powodu, żeby wstydzić się naszego sprawozdania Robert Biedroń, Krzysztof Gawkowski i Marcin Anaszewicz cały czas mówią o tym, że wszystko będzie wyjaśnione, ujęte w sprawozdaniu, bo innej możliwości być nie może - zapewniała koordynatorka regionalna Wiosny, dodając, że kontrola PKW przestrzega ostrych kryteriów dotyczących finansowania partii politycznych.

Więcej w nagraniu rozmowy. Zachęcamy do wysłuchania.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Paulina Piechna-Więckiewicz (partia Wiosna)

Data emisji: 07.02.2019

Godzina emisji: 7.14

pkur