Minister finansów: deficyt wynosi jedną czwartą zaplanowanego, czyli 10,4 mld

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 08:28
- Mamy dokładnie oszacowany deficyt, który w ujęciu narastającym po miesiącu grudniu dzisiaj opublikujemy, to jest 10,4 miliarda złotych. Przypominam, że jest to zaledwie 25 proc. deficytu budżetowego, który został zaplanowany na rok 2018 - mówiła na antenie radiowej Jedynki Teresa Czerwińska, minister finansów. 
Audio
  • Minister finansów zaznaczyła, że deficyt budżetowy jest znacznie mniejszy niż zakładano (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Minister finansów zaznaczyła, że deficyt budżetowy jest znacznie mniejszy niż zakładano (Sygnały dnia/Jedynka)

Ministerstwo finansów będzie podsumowywać rok 2018. Znany jest już deficyt za ten okres.

- Jeśli chodzi o wykonanie budżetu państwa, bo o tym dzisiaj mówimy, mamy dokładny deficyt oszacowany, który w ujęciu narastającym po miesiącu grudniu dzisiaj opublikujemy, to jest 10,4 miliarda złotych. Przypominam, że jest to zaledwie 25 proc. deficytu budżetowego, który został zaplanowany na rok 2018. 380 miliardów dochodu i wydatki 390,4 miliarda złotych - mówiła minister. - Dobry wynik, skorzystaliśmy z możliwości konsolidacji fiskalnej - dodała.

Media donoszą o pracach MF nad zwiększeniem kwoty wolnej od podatku, zmianą progów podatkowych oraz ułatwieniami dla przedsiębiorców. – Rzeczywiście prowadzimy prace analityczne, aby sprawdzić po pierwsze, które z pomysłów, możliwości są potrzebne gospodarce, obywatelom, aby partycypować w tym wzroście gospodarczym (…). Po drugie pracujemy nad takimi propozycjami, które są realne do wykonania i na które po prostu nas stać – zaznaczyła Czerwińska. - Pracujemy nad tym, aby przedstawić panu premierowi propozycje w tym zakresie, czyli np. czego gospodarka potrzebowałaby w najbliższym czasie, kiedy spodziewamy się spowolnienia – dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Teresa Czerwińska (ministert finansów)

Data emisji: 07.02.2019

Godzina emisji: 7.40

dcz/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teresa Czerwińska: deficyt budżetowy na przyszły rok najniższy od 2009 roku

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 08:44
- Stopniowo redukujemy deficyt, stopniowo z jego wielkości schodzimy, korzystając z dobrej koniunktury czyli dokonując konsolidacji fiskalnej - mówi w"Sygnałach dnia" minister finansów. 
rozwiń zwiń