X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Sałek: Nord Stream 2 chce uzależnić całą UE od jednego źródła dostaw gazu

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 08:54
- Konieczna jest dywersyfikacja dostaw, a patrząc na politykę energetyczną oraz klimatyczną UE, to gaz jest mniej emisyjny niż węgiel - mówił na antenie radiowej Jedynki Paweł Sałek, doradca prezydenta.
Audio
  • Doradca prezydenta: Nord Stream 2 to projekt polityczny (Sygnały Dnia/Jedynka)

Ambasadorowie państw członkowskich zdecydują w piątek na spotkaniu w Brukseli o losie przepisów, które maja utrudnić powstanie Nord Stream 2. Chodzi o nowelizację dyrektywy gazowej, która ma zagwarantować, że wszystkie gazociągi, także te importowe i ich części morskie na terytorium Wspólnoty, będą objęte unijnym pakietem energetycznym.

- Nord Stream 2 ma wpływ na całą politykę energetyczną, nie tylko Polski i Środkowo-Wschodniej Europy, ale także całej Unii Europejskiej. Nie jest to projekt biznesowy, a projekt polityczny, który ma na celu uzależnić całą UE od jednego źródła. Konieczna jest dywersyfikacja dostaw, a patrząc na politykę energetyczną oraz klimatyczną UE, to gaz jest mniej emisyjny niż węgiel - powiedział Paweł Sałek.

Doradca prezydenta podejrzewa, że "ostatnia noc w UE była burzliwa". - Zobaczymy jak się Francja zachowa i czy będzie mieć rozbieżne interesy z Niemcami, ale podejrzewam, że negocjacje będą trwały do samego końca. Za zmianami w dyrektywie gazowej są także Stany Zjednoczone, które widzą zagrożenie geopolityczne w Europie Środkowo-Wschodniej i widzą potencjalny rynek dla własnego gazu - stwierdził. 

Gość audycji odniósł się również do projektu politycznego Roberta Biedronia. - Moim zdaniem zamknięcie kopalń do 2035 roku jest nierealne. Patrząc na polskie instalacje wytwarzające energię elektryczną i funkcjonowanie sektora górniczego nie da się tego zrobić. Cały czas węgiel jest podstawą naszego bytu i bezpieczeństwa energetycznego, choć oczywiście trzeba inwestować w odnawialne źródła energii - przyznał.

Paweł Sałek wspomiał także o doniesieniach "Rzeczpospolitej" o planie powstania nowego projektu politycznego Donalda Tuska. - Przewodniczący Rady Europejskiej z racji obowiązujących go przepisów musi zachowywać apolityczność. Nie może ingerować w sprawy wewnętrzne swojego kraju oraz innych państw - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Paweł Sałek (doradca prezydenta)

Data emisji: 8.02.2019

Godzina emisji: 8.15

dn/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak