X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

27. Światowy Dzień Chorego. "Franciszek mówi wprost o bezinteresowności"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 10:00
– To, że żyjemy dłużej, to dla nas wyzwanie. Nawiązanie do tego można znaleźć w orędziu papieża Franciszka na tegoroczny Światowy Dzień Chorego – powiedział w "Sygnałach dnia" brat Łukasz Dmowski, prowincjał Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego, specjalista chorób wewnętrznych, geriatra i internista.
Audio
  • Brat Łukasz Dmowski o orędziu papieża na 27. Światowy Dzień Chorego (Sygnały dnia/Jedynka)
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: Annett_Klingner / pixabay

W poniedziałek 11 lutego przypada 27. Światowy Dzień Chorego. W tegorocznym orędziu wygłoszonym na ten dzień papież Franciszek wzywa do promowania kultury bezinteresowności, wskazuje jako przykład osobę świętej Matki Teresy z Kalkuty. Hasłem XXVII Światowego Dnia Chorego są słowa zaczerpnięte z Ewangelii świętego Mateusza "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie". 

- Papież mówi wprost o bezinteresowności jako o fundamencie chrześcijańskich placówek, ale nie tylko – całej posługi wobec chorych. Na bazie bezinteresowności podkreśla wielką rolę wolontariatu w humanizowaniu placówek medycznych. Papież mówi, że dobrowolne oddawanie swojego czasu innym pozwala wolontariuszom, ale i personelowi tych placówek doceniać głębię tej posługi, dostrzec osobę w tym drugim człowieku, który akurat znalazł się w roli pacjenta – powiedział gość "Sygnałów dnia".

Światowy Dzień Chorego w 1992 roku ustanowił Jan Paweł II. Od tego czasu obchodzony jest w całym Kościele 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Gość: brat Łukasz Dmowski (prowincjał Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego, specjalista chorób wewnętrznych, geriatra i internista)

Data emisji: 9.02.2019

Godzina emisji: 7.13

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rolnicy protestują. Czy Agrounia oznacza początek nowej partii?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 19:31
W Warszawie przed Pałacem Prezydenckim miał miejsce protest, w którym udział wzięli zarówno rolnicy jak i konsumenci. Liderem protestu jest Michał Kołodziejczyk nazywany "młodym Lepperem”. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister: Polska nastawia się na twardy brexit, trzeba się przygotować

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 10:02
Realizuje się najczarniejszy scenariusz. Nastawiamy się na twardy brexit - bez umowy. Wszyscy, zwłaszcza przedsiębiorcy, muszą się zastanowić, jak się do tego przygotować  – o tym mówił w ”Sygnałach dnia” Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii.
rozwiń zwiń