X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Antoni Macierewicz: Jan Olszewski był człowiekiem dialogu i rozsądnego kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 07:52
- Jan Olszewski nie był człowiekiem działań spektakularnych. Nie skupiał się na medialnych wystąpieniach i nie dążył do krótkotrwałych efektów. Był człowiekiem dialogu, rozsądnego kompromisu ale także człowiekiem nieustępliwym - wspominał w "Sygnałach dnia" byłego premiera Antoni Macierewicz, były szef MON, a obecnie poseł PiS. 
Audio
  • Antoni Macierewicz o Janie Olszewskim (Jedynka/Sygnały dnia)

W piątek zmarł Jan Olszewski, premier w latach 1991-1992, obrońca opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL i doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Miał 88 lat. O Janie Olszewskim mówił w "Sygnałach dnia" Antoni Macierewicz, były szef MON, a obecnie poseł PiS. 

- Jan Olszewski nie był człowiekiem działań spektakularnych. Nie skupiał się na medialnych wystąpieniach i nie dążył do krótkotrwałych efektów. Był człowiekiem długotrwałej pracy, który łączył wysiłki w związku ze służbą publiczną z pomocą dla środowisk opozycyjnych. Skupił wokół siebie grono wybitnych adwokatów - przypomniał Macierewicz. 

Polityk dodał też, że Olszewski był człowiekiem dialogu, rozsądnego kompromisu ale także człowiekiem nieustępliwym. - Zwłaszcza, gdy natrafiał na działania czy struktury, które blokowały możliwość doprowadzenia do niepodległości, a za takie uważał niektóre elementy porozumienia okrągłego stołu - kontynuował poseł PiS. 

Więcej w nagraniu.

. .

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska-Hejke

Gość: Antoni Macierewicz (były minister obrony narodowej)

Data emisji: 11.02.2019

Godzina emisji: 7:15

kad/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antoni Macierewicz: Olszewski uważał, że lustracja jest niezbędna do odbudowy Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 14:06
- Jan Olszewski był nie tylko zwolennikiem lustracji, ale uważał, że to jest absolutnie niezbędny element odbudowy państwa polskiego - mówił w audycji "Temat dnia" Antoni Macierewicz, były szef MON, przyjaciel Jana Olszewskiego.
rozwiń zwiń