X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wawrzyniec Konarski: jest szansa na zjednoczenie się opozycji

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 09:37
- Ostatnie wybory samorządowe w Białej Podlaskiej wygrał wspólny kandydat czterech partii, więc taka mobilizacja na skalę lokalną jest możliwa i jak widać może być pewną inspiracją także na poziomie centralnym - mówi w "Sygnałach dnia" politolog z Akademii Finansów i Biznesu Vistula
Audio
  • Wawrzyniec Konarski: jest szansa na zjednoczenie się opozycji (Sygnały dnia/Jedynka)

Były premier Włodzimierz Cimoszewicz powiedział w mediach, że "ocenia prawdopodobieństwo na poziomie 90 procent, że będzie jedna wspólna lista opozycji do Parlamentu Europejskiego". Znaleźliby się na niej reprezentanci PO, SLD, Nowoczesnej, PSL, UED i samorządowców. Czy do podobnego zjednoczenia mogłoby dojść także podczas wyborów parlamentarnych w Polsce?

- Jeśli chodzi o budowanie koalicji sądzę, że ten proces może mieć miejsce. Jest to możliwe w realizacji, kiedy jest wspólny cel. A wspólnym celem oczywiście jest odebranie władzy PiS-owi.  O wiele trudniejszą sytuacją jest utrzymanie władzy - o ile się ją zdobędzie - w sytuacji kiedy mamy kilka segmentów ideologicznych w ramach jednego bloku - zaznacza Wawrzyniec Konarski. 

Gość Jedynki zwraca także uwagę, że "specyfika polskiej polityki oparta jest na modelu łupów". - Zwycięzca ma brać wszystko i nie ma ochoty dzielić się z tymi, którzy nie są jego zwolennikami. To model nazywany niekiedy westminsterskim oparty jest na tym, że jedna partia rządzi a druga musi być w tym momencie w opozycji - wyjaśnia. - W przypadku krajów Europy nordyckiej jest bardzo często odwrotnie - tam obowiązuje konsensualizm, jest szansa szukania wspólnej linii postępowania po wyborach, nawet z udziałem partii, które wcześniej ze sobą rywalizowały, bo w imię interesu społecznego czy obywatelskiego są one w stanie się porozumieć - dodaje.

Czy ugrupowanie "Wiosna" Roberta Biedronia zmieni układ sił w opozycji? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyPiotr Gociek

Gość: Prof. Wawrzyniec Konarski (politolog z Akademii Finansów i Biznesu Vistula)

Data emisji: 12.02.2019

Godzina emisji: 8.40

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Finansowanie Wiosny. Paulina Piechna-Więckiewicz: nie mamy powodu, by się wstydzić

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 08:26
- Obowiązuje nas ustawa o partiach politycznych, tam jasno są wskazane źródła finansowania. Źródła finansowania konwencji oraz mini konwencji, w których obecnie bierze udział Robert Biedroń – mówi o finansowaniu partii Wiosna w "Sygnałach dnia" z Paulina Piechna-Więckiewicz, koordynatorka regionalna ugrupowania.
rozwiń zwiń