X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Bielan: żaden rząd w dotychczasowej historii Polski nie może się pochwalić realizacją tylu postulatów

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 09:04
- Wiele na to wskazuje, że będę startować do Parlamentu Europejskiego z okręgu mazowieckiego - powiedział w "Sygnałach dnia" wicemarszałek Senatu Adam Bielan. 
Audio
  • Adam Bielan o zbliżających się wyborach i konferencji bliskowschodniej (Jedynka/Sygnały dnia)

26 maja w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Komitety wyborcze mogą rejestrować się do 6 kwietnia, a do 16 kwietnia pełnomocnicy mają czas na zgłaszanie konkretnych kandydatów.

- Myślę, że przynajmniej liderów list będziemy w stanie ogłosić opinii publicznej w ciągu kilku, kilkunastu dni - powiedział Adam Bielan. Nie chciał potwierdzić, czy zgodnie z medialnymi doniesieniami, odbędzie się to 23 lutego przy okazji konwencji programowej. Wskazał jednak, że konwencja nie będzie dotyczyć tylko wyborów europejskich.

- Na konwencji będziemy mówić o naszych generalnych propozycjach programowych na kolejną kadencję również w wyborach sejmowych - powiedział wicemarszałek Senatu. - Idziemy do tych wyborów mocni spełnieniem obietnic, które ogłaszaliśmy przed wyborami w 2015 roku - ocenił. Dodał, że "żaden rząd w dotychczasowej historii Polski nie może się pochwalić realizacją tylu postulatów programowych przedwyborczych".

Gość Jedynki stwierdził, że choć wybory do PE będą ważne dla polskiej sceny politycznej, to większe znaczenie będą mieć dla UE, gdzie ważą się losy m.in. otwarcia na migrantów czy przyjęcia waluty euro. 

W audycji poruszono też temat polsko-amerykańskich relacji i organizacji w Warszawie konferencji bliskowschodniej. Wicemarszałek Senatu przypomniał, że w styczniu obchodziliśmy 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stanami Zjednoczonymi. - W ciągu tych 100 lat nasze relacje nigdy nie były tak dobre - zarówno pod względem gospodarczym, jak i kwestii bezpieczeństwa - mówił gość Jedynki. Zaznaczył, że w kontekście bezpieczeństwa nie chodzi tylko o obecność amerykańskich żołnierzy, ale również o bezpieczeństwo energetyczne. - Nasi partnerzy z Europy Zachodniej kontynuują budowę bardzo niebezpiecznego gazociągu Nord Stream 2. I w tym momencie możemy znowu liczyć tak naprawdę tylko na Amerykanów - argumentował.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Adam Bielan (wicemarszałek Senatu)

Data emisji: 14.02.2019

Godzina emisji: 7.15

fc/IAR/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowelizacja Kodeksu wyborczego czeka na podpis prezydenta. Senat przyjął bez poprawek

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 23:48
Senat przyjął w piątek bez poprawek nowelizację Kodeksu wyborczego, autorstwa PiS. Za nowelą opowiedziało się 57 senatorów, 27 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Nowelizacja trafi teraz do podpisu przez prezydenta.
rozwiń zwiń